» Poradna » Programy

Lepší program, než Tema Wiever ?

Dobrý den, mám velice výkonný počítač (stolní počítač), ale slabý notebook. Chtěl bych se zeptat, zda je možné, editovat skrze notebook, na stolním počítači. Dám příklad, byl bych na dovolené, na dálku bych si zapnul počítač přes notebook a mohl editovat videa. Něco jako teamwiever, ale s minimální odezvou. Něco, jako je NvidiaNow, ale ta je jen na hry. Neexistuje nějaký takový způsob? Předem děkuji za odpověď. A hezký zbytek večera ZkriD. :)

Odpovědi na otázku

A ty videa budou na počítači, nebo na notebooku? Pro zpracování na počítači je na něj budeš muset nahrát, obvykle je to tolik dat, že odezva vzdálené plochy bude ten menší problém.Aplikace pro vzdálenou plochu se určitě liší (články se srovnáním si najdi a přečti sám), ale stejně bude nejvíc záležet na rychlosti obou připojení k internetu a stavu linek mezi nimi. Jestli vystavíš na veřejné IP standartní port služby, například RDP, počítej s pokusy o uhodnutí hesla administrátora, nebo jiné napadení. Takže se hodí použít nestandartní porty, tunelování přez SSH (server v PC) nebo VPN (server v PC, v NAS, nebo v routeru).

je to blbost. Vzdálený přístup (bez ohledu na použitý SW) obvykle nemá přenos zvuku a obrazu v původní kvalitě, v závislosti na kvalitu připojení tam budou prodlevy a záseky. Počkej domů a sestříhej si to přímo na desktopu.