Lepší koupit rtx 2070 nebo gtx 1080 ?

Zdravím, plánuji kupovat novou grafiku a přemýšlím do čeho se vrhnout jestli do rtx 2070 nebo gtx 1080 ? děkuji za vaše rady

Odpovědi na otázku

Co bude lacnejsie.

Resim stejny problem. Jelikoz NDA na vysledky RTX 2070 jeste nepadlo, jsou k dispozici jen nekompletni / neoficialni vysledky. Navic v uvodu bude k dispozici nejspise jen FE, ktera je cenikove drazsi o $100. Navic mezigeneracne nejspise zdrazi, takze pokud nemas chut vyuzit novych vlastnosti, pomer cena / vykon bude nejspise stejna, mozna o neco malo lepsi ve prospech "stareho" Pascalu.Mi se cekat nechce (resp. nemohu) a resit neco na dva mesice pro mne postrada smysl. Koupil jsem tedy 1080 od MSI, cena 11300 bez DPH.

Taky si pokládám tuto otázku. 2070 je o kousek výkonnější než 1080 (v průměru o 7%). Záleží na ceně. GTX 1080 momentálně jedině jako bazarovou. Co sem tak koukal, tak se teď pohybují kolem 9-10 tisíc. což taky není málo za ojetinu a plno z nich ani nemá záruku, takže člověk musí hodně vybírat. Taky to chce přemýšlet do budoucna. On ten rozestup mezi RTX 2070 a GTX 1080 se bude postupně zvětšovat. Pamatuji si, když vycházela GTX 1060 6GB, tak byla výkonem mezi 970 a 980. Momentálně, když si člověk pustí nějaké současné testy ve hrách, tak GTX 1060 má momentálně lepší výsledky oproti 980. To samé očekávám i zde. Zvažoval bych tu RTX 2070 za těch 13500. Za ty ostatní ceny bych nad ní ani radši nepřemýšlel, to už se mi zdá jako nevýhodná koupě.

Já osobně jsem si koupil 2070, ale dost lidi me od ni odrazovalo kvuli RTX. RTX je drahé a využívá ho jen pár her, ale snad se to v budoucnu zlepší.Srovnání: https://www.slag.cz/porovnani-grafiky/rtx-207... .