Lepší CPU- lepší latence ?!

Čau, používám program Reaper a program Ezdrummer, mám elektronické bicí Alesis dm-10, připojeno přes MIDI do zvukovky SB Audigy 2 ex, latence přes ASIO nejmíň jde dát na 2MS, coz je v pohodě, když dám posílení přes CPU je to paráda, ale někdy se to občas žvejkne.. A na nahravaní mi to taky nepříjde idealní.chci z toho vyždímat nejlepší odezvu!Ale mám asi slabé CPU, mám pentium g3220.GPU- integrovaný čip z cpu.Ramky 8GB 1333mhz.Základní deska gigabyte ga-h81m-hd3.Má někdo s tímhle zkušenost?Mám koupit lepší cpu ? Nebo je problém zakopanej někde jinde?

Odpovědi na otázku

nevim jak je na tom ta tvoje zakladni deska, ale v dnesni dobe je PCI hodne zastarale a cipsety na desce pro to nemaji nativni podporu a kdyz uz nejaka zakladni deska jeste PCI ma (maji nejaky jeste PCI vubec?? dlouho jsem na desky nekoukal), resi se to ruznymi PCI-PCIE prevodniky. PCI --> cip s podporou PCI kterej je interne pripojenej na PCI-E sbernici --> cipset..takze si myslim,ze to samozrejme nejakou latenci navic pridaMyslim ze v dnesni dobe cokoliv pripojenyho pres PCI nebude ideal.moc se v midi nevyznam, pro PCIE koukam ze jsou profesional zvukovky s midi pripojenim za ceny 20tis a vejs..jsou i nejaky levny USB to MIDI prevodniky,nevim ale jak kvalitni by to bylo oproti ty Audigy2

mají ale jen po jednom slotu, třeba kupoval jsem Asus Prime X370 jen kvůli PCI slotu pro zvukovku. Jinak už je to opravdu rarita. A nativní podpora? Ta už dávno ne, pouze přes převodník.

Zvýšením výkonu to možná zlepšíš .. ale z principy, tyhle asynchronní záležitosti (SW na Windows) nikdy nemohou fungovat na 100%, protože nelze zaručit vyhrazený caš a potřebný výkon jen pro ně ... když se Windows rozhodnou a nějaký proces "malinko" pozdrží, nenaděláš nic ... pomůže hodně paměti, vypnout swap, všechno ostatní a dostatek výkonu .. a trocha štěstí při konkrétním nahrávání.

Může nastavit prioritu procesu (přes správce procesů) na velmi vysokou a bude mít většinu času procesoru pro daný proces. Třeba to pomůže.

Zkusim to

Ako to robil J.M.Jarre, ktorý používal onoho času MIDI na Atari 1040 STFM? Tento počítač mal max 4 MB(!) RAM a 8 MHz (!) CPU. Nepočul som, že by si sťažoval na nejaké latencie.

Neběžely pod tím win 10 s milionem služeb a spuštěných aplikací..Jinak ano, prsotě pc je asynchrní stroj, takže tam bude vždy nějaký limit, co bych dodal je, že to může klidně dělat disk, nebyl tady udán a pokud celý ten os běží na plotnovém disku, klidně to může být IO fronta

Synchronní převodník s vlastní vyrovnávací pamětí třeba...

potíž bude asi v tom že jde o slaboučké dvoujádro, to je rádo že má dost prostředků na základní věci, ne na hlídání co nejlepší odezvy. Zkusil bych vyměnit za nějaké i5, líp i7 z bazaru a určitě vyměnit za dvě 8GB 1600Mhz RAM s co nejnižší latencí - nejde jen o kapacitu ale o odezvu ramky a aby byla v páru kdy pracuje v dvoukanálovém zapojení. To co máš je už kdysi levný základ do kanceláře pro sekretářku na Word.

p.s: a pochopitelně SSD. Jestli to jedeš ze starého HDD tak se zásekům vůbec nediv.

Ahoj chlapi, ssd mám, a i všechny programy přes které běžim mám na ssd. Koupím teda to nový cpu. Díky.

Tak už jedu na i5 4670 a jede to mnohém lépe, díky.