» Poradna » Notebooky

Lenovu W330 14ARR nefungují tlačítka F1-F12

Na novém Lenovu přestala naráz fungovat všechna tlačítka v řadě F.

Odpovědi na otázku

Fungují přes Fn? Zkus stisknou kombinaci Fn + některou z F kláves.

Ano, přes FN fungují, ale když FN pustím, nejdou.

A nefunguje co? V normální stavu jsou to funkční klávesy, které mají v každém programu jinou funkci. Ale někteří výrobci na to serou a dávají jim primárně multimediální funkce jako třeba změnu hlasitosti.Změna hlasitosti jde tedy s Fn nebo bez?

A jinak standardně se to přepíná v BIOSu:https://support.lenovo.com/pa/en/solutions/ht103044

Změna hlasitosti jde s FN, bez Fn nejde. Jas také tak s Fn ano, bez ne. Dříve to šlo jen při stisknutí jakéhokoli F.

A nedělal ti v nedávné době na tom NTB něco někdo, kdo počítače používá trochu více než na prohlížení netu a F klávesy potřebuje? Takoví lidé tyto píčoviny nesnáší (včetně mě) a přepínají to do normálního stavu.Pokud ano, nech ho to vrátit. Pokud ne, návod na přepnutí jsem posílal.

Možná tajně syn, zkusím Tvůj návod, tak to bude nejlepší. Díky.

Tak pokud na tom synátor třeba mastil nějakou hru, tak tam se F-klávesy používají běžně a mačkání přes Fn je opravdu otravné. Takže jsi asi našla příčinu.Nastavení se mění v BIOSu. To není úplně záležitost pro neznalé. Přeptal bych se synka a nechal ho to přepnout zpátky.

Zítra ho donutím. Velké díky.