» Poradna » Notebooky

Lenovo

Ahoj vybrala sem si ntb Lenovo https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-320-15iap-... chtěla bych se zeptat co na něj říkáte. Chci ho jen na běžné používání (internet, ukládání dat, sledování filmů, ...) žádné hry apod. Díky za odpověď

Odpovědi na otázku

N- nebrať aj keď na net dajme tomu, ale za takú cenu by som šiel do i38 GB RAM fajnAk je tam ozaj Radeon, budeš mat dedikovanu GK úplne zbytočnefHD fajn, ale čo zožerie menej CPU, to vezme displej2 TB HDD fajn, ale aj na net radšej bez DVD, z menším HDD ale s SSD

Odpad, ale je to levne a hlavne hezky barevne.

Mám na stole HP 250 G5, čiže o rok staršiu generáciu. Je to horor. Ovládače pre Win 10 po čistej inštalácií akoby nefungovali sieťová karta nefunguje Bluetooth nestabilný a to som systém premazal 2x, aby som mal istotu. Dal som Win 7 a všetko funguje. Dal som ticket nech mi odpíšu, kde je chyba

nebral bych ani náhodou, pokud ovšem ti je jedno, že koupíš hrozný krám, ale musí být růžový 1) Intel Pentium N = "N" = Atom = Nebrat2) grafika AMD Radeon - nepotřebuješ, akorát to snáz může kvůli tomu odejít - ber něco s Intel HDvezmi radši např.Acer Extensa 15 (EX2540-38FZ), černá NX.EFHEC.00113 490 Kč15.6" Full HD displej s rozlišením 1920 x 1080 bodů; 2jádrový procesor Intel Core i3-6006U (2GHz, HyperThreading); 4GB RAM DDR3; grafika Intel HD Graphics; pevný disk 256GB SSD, mechanika DVD±RW; GLAN, Wi-Fi ac, Bluetooth, 3x USB (1x 3.0/3.1 Gen 1), HDMI, webkamera, čtečka paměťových karet, operační systém Windows 10 Homehttps://www.czc.cz/acer-extensa-15-ex2540-38... a dokup RAM, kdyby ti to přišlo pomalé.

S ohledem na vyuziti bych sel do thinkpad T540p. Urcite je i jako repas lepsi. https://www.google.cz/searchS tim ze import pc ho ma s 8gb ram, disk nechas a pridas si na os m.2 ssd.S tim ze ti bude stacit obic sdd, neni potreba nejake ultra rychle, to je na hrani a vytezovane pracovni stanice. Na tohle by jeste porad mohl stacit normalni disk, i kdyz bych ho osobne nechtel, zvikl jsem si na ssd.

Takže jěště mi vyšel tento. Co na něj říkáte? https://www.euronics.cz/notebook-hp-15-ay101nc-st...

,,AMD Radeon - nepotřebuješ, akorát to snáz může kvůli tomu odejít - ber něco s Intel HD,,

https://www.euronics.cz/porovnani/ Váhám mezi těmito. To AMD je snad jedinná nevýhoda jinak ohledně RAMky a interní paměti je lepší. Jěště má intel i5. Bude teda stačit radši i3 ??

ten link je s prominutím úplně na houby dej sem přímý odkaz na ty produkty.

rozhodně 250 G6 z těch dvou.To HP 15-ay101nc má totiž krom toho pitomého Radeonu navíc displej jen 1366 x 768 pixelů, což už je docela pruda. Být to 1600x900 tak budu váhat, ale 1366 x 768 bych už na 15ce notesu nemusel.To i3 na to běžné použití v pohodě stačí.

to HP z Alzy zmíněné výše:https://www.alza.cz/hp-250-g6se ti nepozdává?Místo DVD se dá hodit šuple na HDD, takže máš rychlé SSD 256GB na systém a místo DVD třeba 1TB HDD na data. RAM jde přidat.

No tak jelikož sem jen obyčejnej smrtelník :D tak si budu muset vystačit s 256GB protože na tohle asi nikoho neseženu. :) A tak teda to vyhraje HP 250 G6. Nebo tě napadá jěště nějaká jiná varianta?