Lenovo Z570: SATA II nebo SATA III

Ahoj,Odešel mi po 7 letech HDD a vybírám nový. Co jsem projížděl forka na netu, tak všude píší něco jiného. Jestli umí Lenovo Z570 SATA III, koupil bych SSD pro OS a misto mechaniky pak dal HDD, ale jestli umí jen SATA II, dal bych jen repas HDD (do starych technologií se mi investovat nechce, když jde jen o noťas). Ten HDD který jsem z toho vyndal je pro SATA II 3 GB/s, ale to přece neznamená že ten port by nemusel umět víc. Poradí někdo?

Odpovědi na otázku

podľa toho, čo som našiel ja by HDD mal byť pripojený na SATA 6G, ODD na SATA 3G.http://www.s-manuals.com/pdf/motherboard/wistron/w...

SSD tam dej určitě a je celkem jedno, zda je tam II nebo III. Kouzlo SSD není v maximální sekvenční rychlosti čtení/zápisu. To je jen pro masturbaci nad benchmarky. SSD je hlavně o odezvě a ta bude úplně stejná a neporovnatelně lepší než u HDD.Ale pokud tě to potěší, nejspíš tam je SATA III. Je tam chipset HM65, který umí 2x SATA III + 4x SATA II.

Děkuji.