» Poradna » Notebooky

Lenovo Z51-70, nelze zapnout.

Omlouvám se že zakládám nové téma ale je to nutné jelikož to není k tématu :)Takže jedna se o toto dával jsem to Tatovo bratrovi na opravu jedna se o notebook Lenovo Z51-70 počítač úspěšně přeinstaloval ale zjevně zapoměl připojit nabíječku a když byl ve Windowsu počítač se vypnul na baterii tak to zapojil do elektřiny chvilku nechal ale notebook už nesel zapnout nic nesvítí proste nereaguje. Hloubější popis bohužel nemám jelikož notebook je porad u tatovo bratra a mam to takhle dodáno od mámi ústně za každou radu budu rád :)

Odpovědi na otázku

Zkus vyndat baterii, podržet tlačítko zapnutí, zandat baterii a zapnout.Soustředil bych se nejdříve na nabíječku zda je OK.Poté:1. poškozené napájení notebooku2. závada na základní desce

Nezapomeň vyndat i zdroj s baterií.Několikrát stiskni a podrž tlačítko napájení po dobu několika sekund.Pak vložil zpět baterii a připoj zdroj.

To bude menší problém pokud se podíváš na fotografii na internetu tohoto typu notebooku tak žádná baterie na vyndání tam nebude :) bude vve vnitřní části notebooku

A já si říkal proč se tam pořád píše o krytu http://laptopmedia.com/highlights/inside-lenovo-...

Zkus podržet tl. i 30 vt.

Tak máma dělá v práci kde musí Mít PC a také správně nastavený takže to bude dávat technikovi ale jenom mu musím říct co si tak asi myslím že by to mohlo byt :)

Našel jsem na podpoře Lenovo ještě tohle:Pokud baterie bliká připojte do dobíjecího USB např. telefon a vybijte ji.Pokud je baterie opravdu vybitá a nebliká:Podržte tlačítko napájení po dobu 10 sekund (udělal jsem to 3x každých 10 minut).Zapojte síťový adaptér.Voala NB funguje.

A pokud bude svítit při nabíjení a notebook se nebude chtít zapnout i když bude plně nabit? Tak bude závada asi na základní desce ne?

Ještě bych změřil nabíječku. Je možné, že je KO.

Rekl bych, ze je v haji zakladni deska.. Mozna by nebylo na skodu naji nejakej servis, kde by ti to presne diagnostikovali.. BTW bratr tveho otce je tvuj stryc

Hmm. To mi chybělo však ten notebook nemám ani 1 měsíc?!! To mne Lenovo opravdu moc zklamalo výkon skvělý ale doba vydrže nulová.

Dej to do reklamace a je to. Pokud to máš měsíc nějak to zkus obkecat.

Menší problém do reklamace už to dát nemůžu jelikož mi padl Windows a zkoušeli jsme tam dat falešný okno takže rip reklamace

OS nemá na reklamaci vliv.

To mi chceš říct že když tam nakráčím s notebookem kde je cracnutá Windows 10 (Teda už asi ne ale na HDD ano) tak mi řeknou ok?

Ne, bude jim to jedno.První, co udělají je to, že použijí recovery oddíl na obnovení předinstalovaného systému.Pak ti vyresetují Bios/UEFI.No a pokud to vůbec nezapnou, tak jak by řešily OS?V každém servisu ti řeknou, že za data na disku nenesou odpovědnost a je pouze na tobě, jestli je máš zazálohovaná.