» Poradna » Notebooky

Lenovo Yoga 710 a AutoCAD a ArchiCAD

Ahoj,včera jsem si koupil nový NB Lenovo Yoga 710, protože starý Toshiba Satellite už nebyl dostatečně výkonný (7 let starý stroj) pro práci s ArchiCAD a AutoCAD. Navíc jsem chtěl něco menšího než 17 palců. Používá verzi programů, to jest AutoCAD 2016 a ArchiCAD 2017. Vše šlape jako hodinky, krásně se mi to zapne, okamžitě můžu pracovat. Problém je, že AutoCAD mi v systému stále ukazuje, že jede přes integrovanou grafickou kartu od Intel a nejde mi to nijak přepnout na grafiku od Nvidie, kterou tento NB také disponuje, konkrétně Geforce 940MX. U Archicadu, když ho zapnu mám problém s tím, že když vidím srovnání na starém PC a na novém PC, jsou všechny popisky v Archicadu (text, ikonky) ne úplně ostré, jsou trochu ,,chlupaté,, , takže si myslím, jestli to také neběží přes integrovanou grafiku. Můžete mi někdo poradit, jak nastavit, aby mi NB běžel třeba jen přes nvidii a tu inteláckou vůbec nepoužíval? Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Můžeš zkusit ve správci Nvidia přiřadit k těmto programům zapnutí s dedikovanou GPU.Jinak Optimus blbne i u her, natož u CAD aplikací.Měl ses před nákupem notebooku poradit.Ne nadarmo se do workstation Optimus z větší části nedává nebo se dává manuální přepínání grafik.