Lenovo Yoga 2 a neviditelné SSD

Zdravím,včera přítelkyně na tvrdo vypnula svůj notebook Lenovo Yoga 2 pro, jelikož se nechtěl vypnout klasicky. Dnes po zapnutí se zobrazuje hláška "boot device mising or boot failed". V Boot Manageru disk nikde a ani v biosu se disk nezobrazuje u pole Hardisk (Not detected). Zkoušel jsem bootování prostřednictvím legacy a nepomohlo. Defaultní nastavení Biosu také ne.Také jsem zkoušel TestDisk v Dosu a disk to vůbec nenašlo. Nechce se mi věřit,že by odešel disk jen skrz nekorektní vypnutí. Nemáte radu jak dál postupovat ?

Odpovědi na otázku

Problém je skryt v "nechtěl se vypnout klasicky". Pravděpodobně (podle toho, co následovalo) se nechtěl vypnout, protože "odešel" disk. Takto mi jeden disk už také "odešel" - prostě najednou přestal fungovat, bez varování (podivných zvuků, pomalého čtení, ...).Tedy výměna disku a nová instalace SW.

SSD vlastně "odchází" většinou "bez varování".

Ahoj,jedině otestovat v jiném pc, pokud tedy neproběhla ani detekce v BIOSU.Jinak na netu je několik dost obdobně popsaných problémů (pročetl bych je, ale už musím makat), zadej si :lenovo yoga 2 pro hard disk not detected

On mohl odejít před tím, než to vypínala, to mohl být důvod, proč to nešlo korektně vypnout. Holt elektronika většinou odchází bez varování.

Pokud BIOS disk nevidí, nemá cenu zkoušet další programy. Buď je KO nebo může být problém v konektoru.

Jeste zkus notebook UPLNE vypnout (tedy odpojit napajeni, odpojit baterii, nekolikrat "zapnout" pro vybiti vsech kundiku) a pak naopak pripojit baterii, napajeni.MP

Zdravím,pokročil jsem takto.Disk byl k.o po možnosti ho vyzkoušet na jiném notasu. Jedná se o disk mSata.Koupil jsem tedy nový od Samsung, že konečně v klidu nainstaluji systém a vše pojede. Bohužel se tak neděje. Bootoval jsem USB disk přes Rufush, Media creation tool pokaždé oficiální windows z webu. Zkoušel jsem 8.1 a 10ky. 'Také jsem zkoušel dávat GPT pro UEFI bios,jelikož je to UEFI bios a také MBR s podporou legacy. V Biosu jsem zkoušel legacy support a snad všechny možnosti.Pokaždé při instalaci mi naskoči okénko s logem windows (okno) a pak to hodí modrou smrt. A to bud s tcpip.sys, ntskrnl,evbda.sys. s nadpisem "Recovery, your pc needs to be repaired".Jestli víte co stím, budu nesmírně rád,jelikož jsem přeinstaloval mraky PC a notasů ale takové problémy jsem ještě neměl.Díky