» Poradna » Notebooky

Lenovo Y560-notebook zamrzne po 5ti minutách provozu

Dobrý den,chci se zeptat zda by nevěděl někdo v čem může být asi problém když mi začnou běhat na monitoru pruhy po 5ti minutách provozu,ukazatel zatížení procesoru v tu chvílí okamžitě svítí nepřetržitě (ten na notebooku).Dá se pouze vypnout na tvrdo,nic jiného se dělat nedá.Vím že to může být hodně věcma ale jen mě napadlo zda se takto neprojevuje nějaká vadná komponenta.Moc děkuji za jakékoliv reakce.Přikládám odkaz na foto co se zobrazí na monitoru http://www.jpeg.cz/images/2016/07/19/qWob.jpg

Odpovědi na otázku

Ta diodka co bliká je z 99% ukazatel využití disku, ne procesoru. Může to být závada čehokoliv, od desky po grafiku, ale taky špatné ovladače. V domácích podmínkách můžeš vyloučit SW chybu jen reinstalem, pokud se to bude opakovat, tak je vadná nějaká HW součástka, opět to nemáš doma šanci poznat -> servis.

Děkuji za příspěvek,reinstal jsem dělal,nic,nejdřív to dělalo při napojení na zdroj jen,nyni se to projeví i při chodu na baterii

Tak to je HW chyba, může to být deska, grafický čip, procesor, v podstatě cokoliv, nutná je návštěva servisu.

Toho jsem se bál,to zase bude peněz Už jsem se ptal,budu mít diagnostiku zdarma ale jen v případě že to nechám v tom servisu opravit,jinak doprava zpět asi 300.

Ha, to je dobrý, ta oprava může přijít na několik tisíc, mnohdy se to ani nevyplatí a je lepší koupit novej noťas. Popřípadě komp, který se dá opravit i doma snadněji, než notebook.

To je pravda,a oni vzdy mění desku?Nepájí do ní že jen?Když třeba zjisti vadny procesor nebo jen určitou součástku proč vždy měni celou desku?

Protože "kdo by se s tím s*ral", většina servisů mění kus za kus, je to pro ně výhodnější. A servisák, který si s tím umí vyhrát a ušetřit případně peníze, když jde třeba jen o kondík, tak zase stojí tolik, že ta jeho práce tu cenu vyváží.

Popisuješ vadný/usmažený GPU.Nehrál jsi na tom grafické hry? Co s tím?Standardní a značkový servis:výměna MB => ~ 5000 KčVýjimečně kvalitní servis umí vyměnit GPU => ~ 2000 Kč.

Ano hrál,dost náročné na výkon grafické karty.Má to dvě grafické karty,blbne to i při zapnuté usporné grafice.Je tedy problém vážne v GPU?Asi blbé dotazy jen mam ten notebook rád a všechny co se dají sehnat na ND tak mají práve desku odpálenou.Jinak i nad 5000 dost ceny,tak nevím zda opravu nebo noví ˝použitý˝ kus.

Zřejmě jsi podlehl markeťáckému vymývání mozků (nejsi sám).Uškvařil jsi GPU.NB je určen k práci na cestách.Pro grafické hry slouží plnohodnotný:a/ stolní herní PC;b/ herní konzole.

Ano,je to jen notebook ano a už něco nahrál za těch let.Je pravdou ale že se hodně hřál při zátěži,to mě mrzí tedy,ale bude to pravda že GPU když vše zhodnotím.Už jen naběhne teď a zamrzne,ještě nedávno třeba šel i 4 dny,ko uplně.