» Poradna » Notebooky

Lenovo Y540 vs MSI GF65 Thin

Ahoj, obracím se na vás s prosbou o pomoc s výběrem notebooku.Ani jeden jsem neviděl naživo, proto se nejsem schopný rozhodnout. Vím že co se týče komponentů, jsou tyto dva notebooky totožné. Potom je zde ale rozdíl 120hz vs 144hz panelu, 250 vs 300nits. Jsem nenáročný hráč a často notebook používám na sledování Netflixu, Twitche a Youtube, takže kvalita obrazovky je pro mě důležitá. Neumím si tedy představit v praxi jestli je mým stylem používání rozdíl těchto dvou panelů zásadní. Dále jsem četl, že Lenovo má mít údajně lepší kvalitu zpracování a chlazení. Jaké jsou vaše názory na tyto notebooky a který byste mi případně doporučili?Předem moc díky.https://www.alza.cz/lenovo-legion-y540-15https://www.alza.cz/msi-gf65

Odpovědi na otázku

Ahoj,co se týče displeje, tak popravdě nevím, jak moc znatelný tam bude rozdíl.. podle mě zas tak velký ne. Spíš bych se zaměřil třeba na kapacitu baterie a mrkl na nějaké recenze, kde měří teploty v klidu, v zátěži a třeba i hlučnost. Oba notebooky mají dva ventilátory s několika heatpipes. U Lenova se mi zdá, že má lepé umístěny otvory na nasávání vzduchu. I designově se mi víc líbí Lenovo, i když má některé konektory zezadu. Prostě vzhledem k tomu, že HW je stejný, tak bych se já osobně zaměřil spíše na praktické vlastnosti.

Rozdil v tech panelech je nepodstatny. 120 vs 144Hz neni poznat, rozdil v maximalnim(!) jasu ma smysl jen malokdy. A uprimne, pri koukani na TyTrubku se snese i podstatne horsi panel (jen kdyz to neni TN odpad).Dulezite jsou vsechny ty ostatni vlastnosti. Napriklad to MSI je o pul centimetru tensi, coz ma celkem jasny dopad na chlazeni.Ja bych v tomhle konkretnim pripade volil rozhodne to Lenovo.

Díky moc za konstruktivní odpověď. Přehodnotil jsem situaci a začal se cenově dívat ještě o kousek výš. Potvrdil jste mi tedy mou předzaujatost ve prospěch Lenova a proto se rozhoduji právě v jejich nabídce. https://www.czc.cz/lenovo-legion-5-15arh05-c... má recenzemi vychválený 100% sRGB panel a dostačujících 144hz + mně sympatičtější procesor od AMD.https://www.czc.cz/lenovo-legion-5-15imh05h-... 240hz panel, na který rtx 2060 asi stejně ve většině hrách snímkově nedosáhne.Sám za sebe jsem asi rozhodnutý, jen by mě zajímal Váš názor.Předem děkuji.

Legion 5 je slušný notebook, možná i nejlepší z levných herních notebooků. Co se týče displeje, 240 Hz displej má vyšší jas a podporu HDR (pokud se to Windows někdy naučí pořádně), ale je bez operačního systému. Vysoký jas se hodí, pokud ti třeba přímo do obrazovky svítí slunce.Taky je otázka, jestli třeba Intel verze nemá pouze 80W verzi grafiky, zatímco AMD 115W RTX2060.Já bych si nejspíš vzal AMD verzi, má lepší procesor a displej je tak akorát.

No já mám právě dojem, že to s tím TDP takhle je... Nikde se ale nemůžu dočíst validního zdroje :D