» Poradna » Notebooky

Lenovo Y510p upgrade disků - problém

ZdravímMám několik let notebook Lenovo Y510p a napadl mě upgrade disků. Jak m.2, tak klasickýho 2.5 . Disky mám již koupené. Do m.2 jsem koupil 256GB, do klasiky 1TB SSD. A jelikož jsou to celkem slušný velikosti, tak mě napadlo, že na tu m.2 narvat systém a 2.5 mít na data. Na m.2 jsem nainstaloval Win, a vše fungovalo jak má, ale jakmile jsem vložil nový 2.5 SSD, tak nešel noťas nabootovat (s původním diskem ano, přitom bootoval winy z m.2). Nevíte jak tento problém vyřešit? Nic moc jsem se nikde nedočetlDíky

Odpovědi na otázku

Nastavit v Biosu bootovací pořadí disků.

Nakonec jsem odpověď našel. Ve výsledku je to jednoduchý, ale ne úplně intuitivní. Jde o to, aby když se nahrával Win na m.2 disk nebylpřipojenej ten 2.5 palcovej. Po instalaci se již může připojit a vše funguje jak má. BIOS s tím ve výsledku nemá nic společnýho

Ahoj, odpoved jsi dostal uz vyse, ale ja bych se chtel zeptat jaky m2 disk jsi koupil?

Tady tento: SSD disk Transcend MTS 430S M.2 SSD 256GB