» Poradna » Notebooky

Lenovo Y50-70 - přehřívání procesoru

Zdravím,mé komponentyprocesor : intel core i5-4210H CPU @ 2.9GhzRAM : 8,00GBgrafika : GTX 960MMůj problém nastává u hry Tom Clancy's Rainbow Six Siege, při nastavení jakéhokoli rozlišení grafika jede perfektně ale po pár minutách ve hře se dostanou jádra procesoru přes 90 stupňů a začínají lagy, fps nepadají ale trhá se myš a otáčení obrazu ve hře. Dokoupil jsem i chladící podložku GTX Trust 220 ale problém setrvává, co jsem se díval na Youtube tak lidem co měli stejny ntb jela tato hra bez problémů. Neměli by jste pro mě nějakou radu ? nějaké lehké podtaktování procesoru??

Odpovědi na otázku

Zkusil bych vyčistit chlazení a vyměnit teplovodivou pastu. Podvoltovat procesor (Intel XTU) a možná zakázat Turbo. Pokud má notebook špatně vyřešené otvory pro nasávání vzduchu, tak vyvrtat díry po ventilátory.

Rozhodně ne !

Stačí vyměnit pastu u CPU a GPU za třeba MX2.