» Poradna » Notebooky

Lenovo vs. Asus (ultrabook do 25tis)

Ahoj sháním ultrabook tak okolo 25tis a rozhoduji se mezi nasledujicimi kusy. Poradíte mi co je lepší volba? případně nějaké alternativy? ASUS UX303UB https://www.alfa.cz/product.phpnevíte jestli se dá k tomu 1TB disku přidat m.2 ssd? (na youtube jsem videl ze nektere 303 to maji nektere ne) LENOVO YOGA 710-14isk i7-6500U GF 940MX 8GB ram 256GB SSD

Odpovědi na otázku

Nejdřív byste musel uvést více preferencí..Co považujete za nejdůležitější? Váhu? Velikost displeje? Výdrž na baterii? Odolnost?V této ceně existuje i ThinkPad:https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-13Teoreticky ještě tohle:https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-710s-13iskhttps://www.alza.cz/asus-zenbook-ux303ua-r412...

- pozadavek na ultrabook ThinkPad zrejme nesplnuje- prinos dedikovane graficke karty pro utrabook je, na rozdil od podsvicene klavesnice, zejmena marketingovy

taky by mne zajímalo, proč chce dedikovanou grafiku v ultrabooku, které obecně mají chlazení ještě mizernější než notebooky.

Dedikovaná grafika je v notebooku, natož ultrabooku na nic. Jak píše kolega výše - zabíjí to chlazení.Zpět k tazateli: Vybírejte podle toho, zda má IPS full HD displej, 8 GB RAM, SSD, i5+ a taky pročtěte recenze, ne každý dobrý ntb na pohled musí být opravdu tak dobrý, jak se zdá.

Důležitá je pro mě přenosnost tzn. max 14" a nejaka rozumna vaha, dobra vydrz baterie a ta odolnost proto upřednostnuji kovove telo. Vyuzivat to budu na: filmy, praci (ilustrator, photoshop), skolu a obcas nejaka hra (FIFA 17 - nic narocneho) takze ocenim dedikovanou kartu

Ultrabook má horší chlazení než notes a začne grilovat i při "nenáročné" hře. Proč si nekoupíš normální notes 14ku, když na tom mermomocí chceš hrát? Já bych volil něco s Intelem - třeba by se našlo něco s Iris graphics. Doufám, že těmi "filmy" myslíš jejich sledování a ne střih videa...

jo filmy jen koukání, jako ultrabook není nutnost, ale proste at je to přenosný a ne moc tezky...

Tak si kup normální 14ku notes. Zjisti si, jak ta hra jede na Intel Iris a kdyžtak jdi do ní. Na všechno ostatní postačí s přehledem i klasická HD Graphics.Těžší než ultrabook to bude určitě, ale nebude se to tak zahřívat při zátěži, což zrovna na tu práci je celkem fajn a na hry nezbytné.

Za ultrabook 25 tis. ???To bych musel upadnout na hlavu.. a nejméně 3x za sebou ..

NBD MultiCover resi i upadnuti, mozna i NBD:https://www.alza.cz/dell-inspiron-13z-touch-d...

Vida, dokonce má vestavěné péro Jestli to chce na fotokrám, tak s tím by se tu pracovalo slušně.

na to máme v práci speciální zařízení, dotykáč není nnutností.

Pouzivani dotykáče taky není nutností. :D Kvuli pozadovane přenosnosti jen upozornuji na moznost mit v odhadovane cene NBD zaruku, misto kusu zeleza. :D

by člověk myslel, že když chceš malý cestovní notes na grafiku, tak s sebou asi nechceš tahat nějakého Wacoma navíc... A že tudíž aktivní pero oceníš.