» Poradna » Notebooky

Lenovo ThinkPady - výkon na úkor vzhledu?

Ahoj ahoj, hledám výkonný notebook na kterém bych mohl fungovat během výšky, produkovat hudbu a hrát ji živě. Velikost displeje, grafika a design jsou mi ukradený, chtěl bych něco zaměřenýho čistě na výkon, abych na ostatních parametrech případně ušetřil. Většina lidí hudebníkům doporučuje Macbook Pro, ale tam už mi přijde vysoká cena a nemám rád Mac OS - navíc pracuju v FL Studiu, který jede jen na Windows. Tak mě napadl ThinkPad, který se prezentuje jako univerzální workstation. Má s ním někdo zkušenosti? Po jakém bych měl sáhnout modelu (moc se v nich nevyznám, ideálně kolem dvacky, protože kdyby to mělo být výš tak už možná kupuju macbook a přeučím se na jiný software)? Případně ocením i jiné návrhy na výkonný notebook co mi vydrží pár let a nespadne na stagi.Dík dík dík dík dík. Dík.

Odpovědi na otázku

Ja mam tento http://1url.cz/otarR a je tam vyborny intel i7, super grafika a spolehlivost.

Thinkpady jsou hlavně dělaný aby vydržely nějaký to fyzický poškození. Jak je ten program přesně náročný? Jesti chceš něco jako tohle novýhttps://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-e560-cern... nebo stačí starší,repasovaný - levnější https://www.pocitarna.cz/notebooky/lenovo-thinkpad... s tím že by jsi si dokoupil SSD a popřípadě větší baterii. Tyhle Ivy Bridge i5ky se ve výkonu vyrovnají těm i5 6200U celkem jednodušše.

tp 420 ti stačí, jestli umíš montovat šroubováčkem tak si tam můžeš dát i LCD IPS 1920x1080 a 8 GB + ssd

Osobně bych se v této cenové relaci ThinkPadu vyhnul a poohlídl se po nějakém Dellu Latitude, nebo Vostro.