» Poradna » Ostatní

Lenovo Tab M10 FHD Plus (TB-X606X) absenicia aplikácii na telefonovanie a SMS - kovanie

Ahojte. 28.01.2020 som si kúpil tablet Lenovo Tab M10 FHD Plus (TB-X606X) a v ňom som nikde nenašiel aplikácie na telefonovanie a smskovanie. Tento tablet obsahuje aj slot na SIM kartu. Dal som do ňho SIM kartu z mobilu a normálne sa tá SIMka v tablete prihlásila do siete. Malo by sa teda jednať o LTE tablet, s ktorým by sa mali dať prijímat a odosielať hovory a smsky. Lenže neviem ako sa to v tomto tablete dá uskutočniť. Nedá sa to ani cez apku "Kontakty". Som zmätený. Vlastním aj tablet Lenovo TAB 3 850M a aj to je LTE tablet a tento starší tablet obsahuje appky na telefonovanie a smskovanie. Rád by som teda vedel, ako na tomto mojom novom tablete prijímať a odosielať hovory a smsky. A ani v používateľskej príručke stiahnutej z ofiko stránky Lenovo.com/sk sa o tom nič nepíše. Ak vám mám doplniť nejaká informácie o tablete a tak..., tak mi sem napíšte. Poradíte mi, čo mám robiť Ďakujem.

Odpovědi na otázku

mno, tak si tam zkus nějaký ten dialer a smskovač nacpat z play a vyzkoušet, ne?Na SMS třeba https://play.google.com/store/apps/detailsnebo Textra:https://play.google.com/store/apps/detailsa na voláníhttps://play.google.com/store/apps/details

Appku "Správy od Googlu" v tom tablete mám a čo sa týka tej tebou ponúkanej appky na volanie, tak tam mi vyskakuje hláška: Táto aplikácia nie je k dispozícii pre žiadne vaše zariadenia.

Nie kazdy 3G / LTE tablet umoznuje klasicke telefonovanie, SMSkovanie. Zavisi od toho, aky obsahuje HW, vacsina ma iba 3G / LTE modem, t.j. HW pre datove prenosy, takze sa z nich volat neda.To je i dovod preco Ti nedovoli nainstalovat dane aplikacie, Tvoj tablet nema pozadovanu HW vybavu.T.j. nie klasicke hovory, SMS cez tento tablet fungovat nebudu, BTW pokial by to slo, tak tam k tomu budu default aplikacie a bude to i popisane v manuale. Pokial to v manuale nie je, tak to ma dovod.

Dobre teda. Ja som si teda mylne myslel, (a spoliehal som sa na to), že každý LTE tablet sa dá používať na príjem a odosielanie hovorov a smsiek. Tak som sa zmýlil. A čo myslíš, keby som ten tablet vrátil do ešopu, tak by ho vzali späť, Asi nie, že? Keď je ten tablet už pár dní používaný. Kupoval som ho v Mall.sk

tablet sa da do eshopu vratit do 14 dni bez udania dovodu

Ale pochybujem, že ho vezmú späť, keď je pár dní používaný a teda aj rozbalený.

než tlachat o ničem, proč se radši nepodíváš na web prodejce a nepřečteš si, co tam píšou?https://www.mall.sk/vratenie-tovaruU Android zařízení musíš v nastavení odebrat svůj Google účet a provést tovární reset.

Nic, U modelu s LTE Lenovo TAB M10 FHD Plus TB-X606X je SIM karta využitelná pouze na data a SMS. Lenovo podporuje volání pouze u tabletů s úhlopříčkou 8" a menší.

Tak to som nevedel, že Lenovo podporuje volanie len s tabletmi s uhlopriečkou 8" a menšou. Keby som toto vedel, tak ten 10,3" tablet nekúpim. Teraz mi je ten tablet k ničomu, lebo ja som ho kupoval, pre prípad, že nebudem mať k dispozícii môj mobil.

No neviem koho toto zaujimalo.

Dobrý deň, síce som túto konverzáciu našla skoro po roku, zaujala ma, pretože práve hľadáme tablet, ktorý by podporoval aj klasické posielanie SMS. " Vypátrali sme, že v prvom rade musí byť tablet s LTE, no potom som sa dozvedela, že ani to nezaručuje túto možnosť. Že LTE umožňuje vloženie SIM karty, ktorá však slúži len na internetové mobilné dáta. No tu čítam, že "U modelu s LTE Lenovo TAB M10 FHD Plus TB-X606X je SIM karta využitelná pouze na data a SMS." Máte to prosím overené? Pretože to by nám stačilo, tablet chcem pre rodičov, volať môžu z mobilu, no na písanie SMS by bol tablet lepší veľkosťou. Ďakujem za odpoveď, ak má niekto skúsenosť.

Viete, čo, Rozhodol som sa, že ten tablet vracať nebudem a nechám si ho, aj keď sa z neho nedá telefonovať. To nejako oželiem. Veď mobil mám. Majte sa tu dobre.