» Poradna » Notebooky

Lenovo pípá a boot failure

Zdravím.Mám Lenovo G500 ideapad a včera večer jsem instaloval AVG. Po nainstalování to chtělo restart, tak jsem ho dal a počítač se zasekl na modré obrazovce restartování a točícím se kolečku. Počítač jsem tedy vypnul natvrdo. Od té doby se hned po zmáčknutí zapnutí ozývá píp pauza píp pauza píp pauza a takto 30x zasebou. A v průběhu toho se objeví tabulka že nebyla nalezena žádná jednotka na nabootování. Nejde ani recovery a přepnuti v biosu z UEFI na Legacy taky nepomohlo. Stalo se to někomu?

Odpovědi na otázku

Skus si najst tvoje pipanie tu:https://support.lenovo.com/nl/en/solutions/ht062270Na 99% hardverova zavada, takze servis, alebo reklamacia.

Zkontroluj v setupu BIOS/UEFI, jestli detekuje pevný disk.Jestli disk jede, nabootuj nějaký Live OS (WinPE/Linux) z CD nebo USB a najdi/zazálohuj z disku data, pak zkus pomocí instalačního média opravit boot/systém na disku.

Nechápem mínusy. Veď si napísal najzákladnejší postup - zistenie, či UEFI detekuje HDD a následná záloha a príp. oprava disku. Nič iné sa na začiatku nedá urobiť

Tak proč si to tam to AVG trkala když to děla problémy to AVG přisně zvol avast AVG je nejhorší program co můžu stát kdoví jestli to půjde ještě zahranit toto

A to je jako AVAST lepší..???.. Oba antiviry stojí za BIG SHIT.. Avast i AVG

tak drobečku poslouchej mě tet avast je podle mě ten nejlepší program co ti tu říkáš je ne u prdele

To titanicJasně Joudo, do toho tvýho sráče si instaluj sračky všeho druhu.. Čím víc, tím líp ..

mě aspoň ti programy pomůžou oproti někomu

Najlepšia ochrana je vlastný rozum. Keď je ten hlúpy, nepomože ani žiadna SW ochrana.

avast je podle mě nejlepší

To titanicPíšeš jako nějakej exot ze zvláštní školy.. + k tomu ty tvoje prazvláštní výlevy k antivirům.. No.. nevim.. nevim.. Tvůj osobnostní rozvoj dostal asi na prdel už v útlém věku..

aby si ti nedostal ode mě na prdel

Až na to, že dneska je AVG prekabátěnej Avast. Nainstaluješ AVG a pak v počítači najdeš složky Avastu, to samé zápisy v registrech. Navíc ty průšvihy Avastu - zavirovaný CCleaner, problémy s aktualizací 1803...do počítače necpat.

Zřejmě poškozený zavaděč.. K tomu potřebuje instalačku Windows a provést opravu. Zde je návod jak pro BIOS a disk MBR, tak i pro UEFI a disk GPThttp://www.servispckupka.cz/jak-opravit-bootloader-mb... V tvém případě jde nejspíš o UEFI a disk GPT. Změnu na LEGACY přehoď zpět -> tedy opět na původní nastavení -> UEFI

A jak tak čtu ten tvůj dotaz, píšeš zřejmě z mobiluJestliže nemáš k dispozici jiný stroj, kde by sis připravil instalačku tvých Windows, pak je to konečná a v tuto chvíli s opravou nesvedeš nic.. Kdybys měl k dispozici instalačku Windows, kterou bys pro opravu toho tvýho stroje mohl nabootovat, měl bys 3 možnosti oprav:1. Opravit tento počítač -> opravit spouštění PC - Tahle metoda většinou selže, tedy nepomůže 2. Pokud byl v PC vytvořen bod obnovy(tj. nový bod obnovy před instalací toho antiviru AVG), mohl bys využít opravy pomocí návratu obnovení systému do bodu obnovy.. - Tahle metoda není úplně nejspolehlivější, ale někdo ji v krizi využívá.. 3. Oprava zavaděče, viz můj 1. komentář výše Nejefektivnější opravou je zavedení funkční zálohy.. ale tu samozřejmě nemáš, že? Jako poslední přichází do do úvahy přeinstalace systému. Pokud máš na disku nějaká veledůležitá data, lze je zkopírovat třeba na externí disk. Jde to dvěma způsoby: 1. Pomocí nabotoování instalačky, spuštěním příkazového řádku, spuštěním notepadu a třeba zkopírováním třeba celé složky Users na připojený externí disk. 2. Nebo jednodušší metodou pomocí nabootováním Live Linux na flešce a výběrem složek ze systémového disku na připojený externí disk..