» Poradna » Notebooky

Lenovo notebook s emmc 32 GB

Ahoj, mám dva dny staré Lenovo s emmc diskem 32 GB. Již před koupí mi bylo jasné, že to málo, ale v dané cenové kategorii a v požadovaném rozměru (11.6) jsem prostě nic lepšího bohužel nenašla. Notebook jsem chtěla na cesty - psaní seminárek a DP, podívat se na net, stáhnout a podívat se na film (mám 64gb sd kartu) - nic jiného od něj nepožaduji. Samozřejmě že jsem čekala, že Windows zabere v podstatě celý disk, ale trochu mě vyděsilo, že se to stalo po dvou dnech používání - a to se ani všechny aktualizace ještě nenainstalovaly. A míst pořád ubývá, i když nic "svého" nestahuji. Třeba jen za dnešek mám v dočasných souborech celých 6,4 gb.Z programů tam mám avast (cca 1gb), LibreOffice (600mb) a to je vše.Dá se s tím něco dělat? Krom vyhodit to z okna ? Díky za každou radu.

Odpovědi na otázku

Windows by měl zabírat cca.10-15GB místa.Asi bych hledal příčinu co ti to "zabírá".Nemáš např. zapnuté sdílení z OneDrive a nestahuje ti to do online módu fotky?

One Drive vůbec nepoužívám, jak to zjistím?

Důsledně čistit. Pravidelně. Pomocí aplikace co umí zobrazit VŠECHNY soubory a složky.https://goo.gl/b9swthttp://www.mindgems.com/products/Folder-Size/Fold...

Kupovat NTB se 32GB nechápu? Min je 128GB.

Proc? Ja se s OS a vsemi programy vejdu do 4GB. Dalsi 4GB na uzivatelska data, at nezeru. Zalezi na OS, k cemu ma ten stroj ma slouzit.

u čehokoliv s windows bych pod 64GB nešel. S linuxem by se to všechno pohodlně vešlo pod 10 GB.

Když otevřu úložiště, mám tam:Systémové soubory a vyhrazené místo - 15 GBDočasné soubory - 4,26 GBAplikace a hry - 3,25 GBDalší - 2,94 GBPřičemž pokud rozkliknu Dočasné soubory, nejvíce podle všeho zabírá "Čekající aktualizace a bulidy Prewiev" - 4,08 GB a pokud rozbalím Další, tak tam není vůbec nic, takže nevím, co ty necelý 3 GB může zabrat.

Co? To zjistíš viz můj příspěvek 19:22

Zařízení s 32GB se dá používat, je nutné pravidelně čistit, odstranit recovery oddíl a nevytvářet body obnovy. A po nainstalování aktualizací si hlavně vytvořit bitvou kopii, kdyby se něco podělalo.

Kdo ti nakukal tam dávat Avast ??? Jinak, pravidelně čistit (Správce zařízení, atd., hlavně body obnovení a staré aktualizace). Samozřejmě dočasné soubory, ale teď zrovna asi ne (jsou tam stažené aktualizace). Avast je potřeba odinstalovat v nouzovém režimu nástrojem z webu.

PS: se 32GB asi zapomeň na hry ... lépe odinstalovat

To že napíšeš, že máš windows je informace platná jak mít v pr_de_li kliku. WIN7 a office 2007 sežerou 15GB....Jestli tam máš recovery partion o velikosti 10GB, tak si celý disk zazálohuj v ACRONICS, ad se máš k čemu vrátit v případě pádu a smaž ten oddíl. Pokud používáš 10 widle od hnoje v 64.bit verzi ...alláh s tebou.

2 dny staré Leninovo s 32 GB eMMC tam nebude mít nic jiného než ten moloch W10, takže ta informace až tak nezbytná není. A 32bit Wokna už dneska nedávaj snad vůbec, takže ano, nejspíš tam jsou 64bit W10... Takže jí též přeju upřímnou soustrast.

Podobnou potvoru mám na cesty taky. Je třeba důsledně vyčistit disk od starší verze windows, kterou to bůhvíproč při aktualizacích uloží a zabere tím skoro celý disk.

Vratit bez udani duvodu ve 14 denni lhute a sehnat z bazaru zrepasovany Thinkpad Xkovy rady, napr X230. Nebo tusim, ze delali i 11" Thinkpady Edge, popr malyho Della, ale tam pozor na to, aby to melo klasicky 2,5" prostor pro disk s pripojenim SATA. "Notebook" s 32GB eMMC asi jde pouzivat, stejne tak nekteri lide jezdili Octavii 1,4MPi 44kW, nebo bydli ve stanu, ale vetsina lidi ani jednu z techto veci z docela rozumnych duvodu nedela.

Mám v mobilu 64GB a připadá mi to dnes jako rozumné minimum, abych mohl v klidu využívat všechny funkce a nemusel místo toho neustále jen řešit, kam uklidit nějaký megabyte dat, abych se vešel do paměti. A to je android, který je mnohem úspornější a sám místo moc "nepožírá". Koupit si stroj s W10 a úložištěm 32GB je pitomost maximální, to prostě není použitelné absolutně na nic, pokud člověk nemá znalosti, jak neustále dokola čistit zbytky aktualizací atd. Takový krám si bohužel přes moje varování koupila teta a během 3 dnů se jí poprvé objevilo varování o nedostatku místa a to tam neinstalovala vůbec nic (ani to neumí), jen si tam stáhla pár set MB fotek z digitálu a používá to na internet, nic víc. Nechápu drzost výrobců něco takového vůbec nabízet, protože normální uživatel, který nezná nástroj cleanmgr a neumí si snížit objem odpadkového koše a vypnout obnovu systému, tak nemá šanci takový přístroj používat prakticky na nic. Tohle je hardware vhodný maximálně tak na nějaký odlehčený Linux a brouzdání po internetu, ale používat to jako běžné PC s Windows není vůbec možné. Tu tetu jsem varoval, ať nebere nic, kde bude méně, než 64GB, ale bohužel, sám jsem se díval a nic takového jsem nenašel. Vše jen a pouze 32GB. Výše už jen byly až notebooky s klasickým HDD nebo SSD. Přitom kdyby do tohoto nacpali 64GB, nebylo by to o moc dražší, ale najednou by to už bylo i s těmi Windows relativně použitelné.