» Poradna » Notebooky

Lenovo MiiX 320-10

Hledám někoho, kdo by se podělil o vlastní zkušenosti s notebookem 2v1 Lenovo MiiX 320-10. Jde mi o celkové zkušenosti (práce na něm např. ve vlaku, faktická výdrž při používání běžných kancelářských aplikací, poruchovost) a pak zejména o zkušenosti s použitím ActivePen a citlivost a poruchovost tohoto typu displaye (typ 80XF008....) v porovnání s obyčejným dotykovým displayem (typ 80XF001......).Poznámka: Teoreticky jsem už sestudoval kde co a potřebuji praktické zkušenosti od majitelů/uživatelů tohoto NB. A opravdu nepotřebuji rady, že si mám koupit něco úplně jiného, že W10 jsou ... apod. Díky za pochopení

Odpovědi na otázku

Dobrý den, vlastním tento tableto-notebook skoro půl roku a musím říct, že jsem spokojen. Za danou cenu si myslím, že to nebyl špatný kup (vlastním verzei bez active penu, s HD displejem a 2GB ram). Rozhodně ale doporučuji verzi se 4 GB ram. S těmi dvěmi u multitaskingu narážím na občasné delší načítání, či zaseknutí například u více karet v chromu. Jinak na kancelářskou práci je jako udělaný. Psaní na klávesnici nebo displeji je však o zvyk (klávesnice má malý zdvih, ale řekl bych že po měsíci vám to ani nepříjde). Upřímně tento tablet má i své mouchy (dříve problém s ovladači zvuky, ale po updatu windows vypádá, že je vyřešen). Tablet se také více zahřívá při nabijení a když teplota CPU překročí 45°, tak se začne podtaktovávat na šílenou hranici 0,48GHz, což je téměř nepoužitelné. Na baterii se však takovéto neplechy nedějí. Zkoušel jsem i jiné OS než je Windows 10 a bohužel jsem nenašel jiný, který by fungoval správně. Pokud se však jedná o reálnou výdrž, tak se pohybuje okolo 7-8h při sledování youtube, psaní ve wordu (nízký jas). Cca 5-6h hraní přes GeForce NOW a cca 10-11h sledování filmů. Jedná se o úpřimné zhodnocení kladů a záporů tohoto zařízení, za cenu si myslím, že jde o vskutku dobrý kup pokud se má jednat o takovéto používání. Poruchovost krom ovladačů nebyla žádná. Pokud máte další otázky, stačí se zeptat :)

Díky. Já chci 80XF008SCK, tj. 4 GB RAM, 128 GB eMMC SSD, LTE a ActivePen. Teď mám asi 12 let starý dodělávající Acer Aspire One 751 s WXP, který má rozměrově stejnou klávesnici. Nízký zdvih jsem si již odzkoušel v obchodě a OK. Předpokládám kancelářskou práci a nějaké to brouzdání po netu na cestách, žádné hraní. Výdrž 8 hodin je až až (Acer mi vydrží na baterii tak 1/2 hodiny ). Jen ještě jednu otázku - lze vlastní tablet nasadit na dock obráceně a zavřít takže je display nahoru?

Není za co. Tablet obráceně nasadit nejde. Kvůli opačným magnetickým pólům.

Z Lenova mi tvrdili, že lze nasadit obráceně, ale chtěl jsem to spíš od někoho, kdo má zkušenosti.Každopádně díky moc za rady.