» Poradna » Mobily

Lenovo IdeaTab A8 - Jak vypočítat rozměry displaye ?

Dobrý den, Líbí se mi tablet Lenovo IdeaTab A8, chtěl bych si objednat z e-shopu, ale potřebuju vědět jaké jsou rozměry displaye - šířka x výška v cm. Znám jen tyto hodnoty: Úhlopříčka displeje 8 palce (20,32 centimetrů - to jsem vypočítal)Poměr stran neznám, ale je tam rozlišení displeje 1280 x 800 (nevím, jak z toho vypočítat poměr stran). Jak z toho vypočítat poměr stran a hlavně výsledné rozměry v cm. Snad nějaký matematik mi pomůže. Prošel jsem nejrůznější e-shopy a katalogy - nikde nepíšou rozměry stran u tabletů Jak to potom člověk má koupit, když si to ani neumí představit, jak je to veliký. Děkuji a můžete přidat vzoreček, jak se to počítá. Rád se poučím.

Odpovědi na otázku

125x78mm

Napadlo mě, jak to přesně zjistit i bez znalosti matematiky.Budeme k tomu potřebovat: čistý papír A4, tužku a pravítko (stačí do 30cm)1280 x 800 odpovídá poměru 16:10 1) Takže od dolního levého rohu papíru, označil bych ho jako výchozí bod A, naměřím v dolním okraji16cm, z tohoto bodu vztyčím kolmici o výšce 10cm, označím bod křížkem jako B. Pro přesné ověření, z bodu A také vztyčím nahoru kolmici o 10 cm a tento bod propojím s bodem B (mělo by to být přesně 16cm, prostě takový obdelník) 2) Nyní vezme pravítko a od bodu A namíříme přesně na bod B a od začátku naměříme 8'' tedy 20,32 centimetrů, uděláme křížek (to je úhlopříčka toho tabletu v daném poměru) Z tohoto bodu spustíme přesně 2 kolmice k dolnímu kraji a k levému kraji papíru. Nakreslíme obdelník a tím získáme přesný rozměr stran tabletu. Protilehlé strany přeměříme, aby výsledek byl přesný - musí se shodovat. To logická rekonstrukce zjištění rozměrů stran různých displayů. Když bude tvořit nákres displaye v 16:9, postup je stejný, akorát pomocný bod B na úhlopříčku bude mít hodnoty 16cm x 10cm.

*Když bude tvořit nákres displaye v 16:9, postup je stejný, akorát pomocný bod B na úhlopříčku bude mít hodnoty 16cm x 9cm. (Oprava překlepu)

Bez znalosti matematiky? Mně teda přijde, že jsi při tomhle postupu použil znalosti z geometrie. I ta je součást matematiky.

Pavelko, ti jsi vážně idiot.

"Jak to potom člověk má koupit,když si to ani neumí představit,jak je to veliký". To myslíš vážně,co se takhle podívat na video.Zahoď kalkulačku,tužku a nůžky a pusť si třeba toto:http://www.youtube.com/resultsJinak jste géniové - rádci.Pardon,rádobyrádci.

Pokud neumíš hledat na Youtube,tak upřesníme :Tablet 8 inch.http://www.youtube.com/resultsÚplně jsem zapomněl,že i nápověda může v Tobě vyvolat zmatek.

Už je to tady

A tak teda ještě jednou přímo v ruce:http://www.youtube.com/watchMínusáku - STAČÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

Zase se ptáš, aby sis mohl sám odpovědět? Nezapomeň si poděkovat.Vyčerpávají odpovědi jsi přece dostal před 14 dny tady:http://www.zive.cz/poradna/proc-se-uz-nevyra...