» Poradna » Notebooky

Lenovo IdeaPad 520-15IKB napájení

Dobrý den, prosím o radu,povedlo se mi vylít na notebook čistou vodu:(Notebook vysušen, data zachráněna.Ale, notebook jsem zapnul a vypnul, no a začalo to, při vypnutí přes start, se NTB vypln ale hned se zapl, a tak dokolečka, no a najednou nešel ani zapnout. Napadlo mě vyndat baterii a notebook napájet jen ze sítě a to normálně funguje. To jde, ale dám tam baterku(baterka je zabudovaná v NTB), a NTB se nezapne.Mám koupit novou baterii a nebo jak postupovat. Baterie battery l16c2pb2Prosím o radu díky

Odpovědi na otázku

myslis, ze bez vyskusania ti ktokolvek bude na toto vediet odpovedat? Ak bez baterie ide, pouzivaj to bez baterie - mozno pojde este par dni, mozno par mesiacov, mozno navzdy. Ak bateriu nutne potrebujes, tak kup, vyskusaj.

Vydrz chvilu, kupim si Lenovo IdeaPad 520-15IKB, fungl novy, polejen ho vodou.Asi tak si predstavujes radu?

Nejspíš jsem se špatně vyjádřil, šlo mi hlavně o to,jestli kdyz vymontuju baterku,zda muzu pouzivat notebok jen na napajeni ze sítě?

ano.

Vodu nestačí vysušiť ak sa dostala na elektroniku. Zasiahnuté miesta treba očistiť izopropylom. Voda je čiastočne vodivá vzhľadom na rozpustené minerály a iné zlúčeniny. Na bakelite, alebo gume voda neškodí, tam ju skutočne stačí len utrieť, prípadne nechať vysušiť keď tam nieje prístup.