» Poradna » Notebooky

Lenovo IdeaPad 5 trhanie pri prehravani 4k videa na TV

Zdravim, kupoval som si vcera notas Lenovo IdeaPad 5 s AMD Ryzen 5 4500U, SSD diskom, 16GB RAM za ucelom pozerania 4k filmov na TV nakolko to moj byvaly Pc nedaval.Problem je, ze ked pustim 4k video /len 30fps/ ci uz yt, alebo film, tak video mierne trhá. Je to viditelne aj na kurzore mysi... ako keby nestihal.HDMI kabel mam 2.0, rozlisenie nastavene na 4k, 59 Hz. TV mam 55" LG 4kPredpokladam, ze s vykonom by nemal byt problem na takuto operaciu, napada vas daky tip ?Dakujem

Odpovědi na otázku

PS. skusal som MPC, VLC, 5K player a v Task Manageri vsetko pod 30% vytazene

V nastavení televize vypni všechna vylepšení obrazu.

Ideapad 5 má HDMI 1.4 (4k@30Hz), pro 60Hz je třeb HDMI 2.0 (např. Yoga Slim 7). Nemůže to být tím? Zrovna jsem bral tu Yogu i kvůli tomu HDMI. Někde jsem ale viděl, že i Ideapad 5 neoficiálně zvládá 48-60 Hz. Ani jedno nemám jak ověřit, takže dávám, jak jsem dostal