» Poradna » Windows (a jiné OS)

Lenovo ideapad 110s-11ibr

Dobrý večer, kamarád z formátoval emmc disk a nejde tam dostat windows 10 nenačte to disk poradil by mi někdo jak do instalačky dostat drivery nebo jakým jiným způsobem tam dostat windows ? Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Pokud tam cpe Windows 10 1903, tak to asi nepůjde. Myslím, že tahle verze už má omezení, že na 32GB disk nejde instalovat. Měla by ale jít verze 1809, tu mám vyzkoušenou. Ta totiž ještě nerezervuje místo pro updaty na disku, tudíž je na disku jakoby víc místa pro instalaci.Mrkněte, zda to nejde rozšířit. Provozovat Windows na 32GB disku je nesmysl a vždycky byl.

Viděl někdo nb s eMMC a konektorem pro rozšíření? Já ne.

Nefunguje to ani 7 nedetekuje to disk že chybí ovládače a mám vložit CD s ovladačema.

Co vše jste zkoušel a jak?1) Pro Windows 7 ten NB asi nemá ovladače, ne? Podle mě byl vydaný jen s Windows 10, ne? Nebo jsou na stránce výrobce NB pro daný model ovladače pro Windows 7?2) Důvod proč tohle instalačka Windows 7 hlásí je jasný. Nemá pro daný disk integrované ovladače, to znamená, disk nezná a neví jak s ním pracovat. Ostatně NB byl vyrobený určitě dávno po tom, co Windows 7 vydalo SP1. Je nutné tam ovladače přidat, pokud tedy jsou. A pokud jsou a integrujete je, jsou ovladače i pro zbytek věcí pro Windows 7 (viz. bod 1)?3) Zkusil jste nahrát tu verzi Windows 1809? Tam to taky nenajde disk? Nebo co to dělá při instalaci Windows 10 1809?4) Zkusil jste nějaký Linux? Tam to taky nejde?

Ano je vydaný s Windows 10 Home zkoušel jsem všechno nabootovat i 10 1809 a nedělá to nic jen logo Windows a pak jenom světle modrá obrazovka bez ničeho.

A kde popř. najdu ten ovládač a jak ho tam přidám? Hledal jsem asi špatně ale nikde jsem ten ovládač nenašel. Děkuji

Co je vydaný? Vydaný nově je 1903, takže pokud médium děláte přes MStool, tak tam máte 1903 a ne 1809. Opravdu instalujte verzi 1809?"a nedělá to nic jen logo Windows a pak jenom světle modrá obrazovka bez ničeho"Jak to instalujete? Spustí se vám tohle? https://youtu.be/xwUDt8aaYMk

Nespustí jenom to logo před načítání instalace a dělám to přes flash disk

Tak máte tu instalačku připravenou špatně. Ve chvíli spouštění instalačky na disku vůbec nezáleží, vše se načítá z toho instalačního media. A je to určitě ta 1809?

Musel jsem Windows stáhnout na uloz.to protože média creation tols jsem pro verzi 1809 nenašel a přes win to Flash udělat botoovaci Flash disk

je to kdyžtak hynix 32gb eMMC

Nainstaluj Win 7

Ma tyhle krámy to většinou nejde, nejsou ovladače. Jo Linux, to je něco jiného. Zajímavé by to bylo zlomit na Android.

to je nesmysl.