» Poradna » Notebooky

Lenovo Ideapad 110 nenabíjí

Dobrý den, potřeboval bych radu mám Lenovo ideapad 110 win.10. Když připojím adaptér, tak mi sice napíše, že je připojen konektor a že se nabíjí, ale baterie je stále na stejné kapacitě. Instaloval jsem battery bar abych se dozvěděl více. Notebook jede na napětí z adaptéru (kapacita neklesá) avšak nabíjecí proud je 0. Na co bych se měl zaměřit při odstraňování této závady?Děkuji Mirek

Odpovědi na otázku

A co říká stav baterie? Třeba v HWiNFO?

Stav : nabíjeníZbývá: 9%Zbývající kap: 2,21WhKap.při plném nabití: 23,88WhNapětí: 10,42VTeplota:20°Počet cyklů: 125Výrobce SanyoDat. výr.: 9.2.2016Chem. složení: Li-IonNominálni kap.: 23,76WhI Baterry bar říká, že baterie je v pořádku, ještě před 14 dny se normálně nabíjela a vydržela 3 hodiny.

Dulezite je vedet opotrebeni (wear level)

Opotřebení by měla být na nominální kapacita ne? Tj. 23,76 z 23,88Wh. Jinak battery bar hlásí opotřebení 0%.

V tom pripade je vadna bud baterie (odesel treba clanek) nebo je vadny napajeci okruh (vymena zakladni desky).

Děkuji za nasměrování.