» Poradna » Windows (a jiné OS)

Lenovo G585 instalace windows xp

Ahoj,mam dotaz. Jak mohu nainstalovat Windows XP na moje Lenovo G585? V BIOSu mám přeplý SATA mod z AHCI na Compatible. Povede se mi spustit instalačka zkopírují se soubory naformátuje disk a pak se restartuje a vyhodí hlášku: "Systém Windows nelze spustit z důvodů potíží s hardwarovou konfigurací počítačového disku. Ze zadaného spouštěcího disku nelze číst. Zkontrolujte spouštěcí cestu a hardware disku.Požadavky na konfiguraci disku nalaznete v dokumentaci k systému Windows.Další informace naleznete v příručkách hardwaru."Lze to nějak obejít? na disku byl nainstalován Windows 7 a disk byl zformátován v instalačce. Je problém v disku? popř. mám tu ještě jeden funkční notebokový disk (WD - WD3200BPTV) má to cenu zkoušet vyměnit? Díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

Integrace AHCI je popsána ve čtvrtém kroku:https://pctuning.tyden.cz/software/ladeni-windows/1... Doporučené AHCI drivery pro XP máš i zde:http://www.win-raid.com/t29f25-Recommended-AHCI-R... Osobně bych tam dal 4 GB RAM a nainstaloval buď Windows 7 Starter/Home Basic/Home Premium nebo Windows 10 Home. Beztak nebudeš mít drivery pro zbytek periferií.

4GB tam jsou a Sedmičky se sekají a o desítkách ani nemluvit

Asi bude chyba mezi židlí a klávesnicí. Na podobný střep jsem je bez problému nainstaloval. Nutno podotknout, že v jednom případě tam bylo SSD a v druhém WD Black.

Dalo sa s tým pracovať bez premýšľania či ho nehodíš o zem?

Ano, bylo to HP 655 s E1-1200, 2x 2 GB DDR3-1333 single rank a 500GB WD Black. Vlastně to šlo urychlit ještě vložením dual rank. Subjektivně mi to přišlo pomalejší než C2D E7600, ale na internet a filmy se to dalo používat. Ono je ale nezbytné, aby tam šel doporučený driver AHCI z toho fóra (novější od AMD má nějaký bug) a vypnout veškerou telemetrii ve Windows 10. Je teda fakt, že Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase tam po aktualizování trvalo snad hodinu.

Jo a na internetu s blokováním reklam! Kdyby mi snad někdo nevěřil, tady je specifikace:https://ctrlv.cz/Sruhhttps://ctrlv.cz/10vw

Snáď tam nie je E2 1800. Veď to má výkon ako pretaktovaný P4. Ak áno, vyhodil by som ho, alebo dal tam Lubuntu W7. XP home 4 GB nevyužije. Nedá sa v BIOSe prepnúť na IDE compatible?

Integroval jsem AHCI a teď mi v instalačce po zkopírování souborů a restartování píše:"Systém windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen:<windows root>\system32hal.dll.Nainstalujte znovu uvedený soubor.Zkoušel jsem integrovat do instalačky winxphome a winxppro a u obou mi to pak hodí toto.

teoreticky budeš muset přidat ovladače k chipsetu resp. SATA řadiče do instalačky WXP. Hledej návody a program nLite.