» Poradna » Notebooky

Lenovo G560 a integrovaná grafika

notebook Lenovo G560 má tenhle CPU s integrovanou grafikou,ale používá pouze nVidia GeForce 310Mhttp://ark.intel.com/products/50178/Intel-Core... Nedá se integrovaná grafika nějak zapnout ?Je jedno proč,ale jde ?děkuji

Odpovědi na otázku

Umě se to přepínalo - net integrovaná a hry a filmy Nvidia ...

u notebooku Lenovo G560 s grafikou GeForce 310M ?

Pravé tlačítko na aplikaci, kterou chcete spustit, a vyberte Spustit grafickým procesorem http://s20.postimg.org/snw5gnygd/screenshot_32.png . Vlastním trochu novější Lenovo G580 , také s Core (i5) procesorem a GeForce (635M) grafikou.

Ve správci zařízení je pouze GeForce 310M,to je ten problém.Ale CPU má v sobě jak integrované grafické jádro,tak i CPU,ale ta grafika nikde není vidět.Asi je grafické jádro deaktivované.Jen jsem si myslel,že by na to mohl být nějaká SW,který by GPU aktivoval.

Tak do biosu a zkontrolovat zda-li je zapnutá intel grafika.

v biosu samozřejmě tato funkce není

AIDA64 ti najde všecko nově i porovná výkon GPU > CPU nová funkce.

v programu AIDA64 je vidět pouze GeForce310M

Takže neexistuje nějaký SW,který by dokázal grafiku v CPU zaktivovat ?

A tohle by nefungovalo?Možnosti napájení_Rovnováha.

Já bych to nechal tak, neboj se... grafika intel HD funguje taky. NVIDIA má systém Optimus, který přepíná grafiky sám, ty je přepínat nemůžeš. Můžeš pouze nastavit jakou grafiku chceš použit na jaký program, no nicmene nenastavoval bych to. Myslím, že to NVIDIA vyřešila lépe než AMD.Když si klikneš pravým na plochu, dáš ovládací panel NVIDIA. Pak nahoře je lišta, klikni na Plocha, a dej Zobrazit ikonku aktivity jednotky GPU v oznamovací oblasti. Je to čtvereček, pokud je ikonka černobílá, využívá se integrované jádro. Pokud je barevná, využívá se dedikovaná grafika.

No jestli grafika intel není ve spravci zařízení, tak zkus přeinstalovat její ovladač, nainstaluj si program GPU-Z. To je nový notebook, pokud ano reklamoval bych to? Podle staršího procesoru asi. Také je možné, že je po ní...

Ovladač na grafiku Intel to odmítne a v GPU-Z je vidět jen GeForce310M a přepíná podle zátěže takt ve třech různých úrovních.Tenhle dotaz jsem dal jen z důvodu,jestli existuje nějaký SW,který dokáže Intel grafiku zaktivovat i když je výrobcem již vypnutá.Je to podobné jak SW,který existuje a dokáže odemykat deaktivovaná jádra v CPU.Jen taková "teoretická" legrácka Myslel jsem,že nějaký šťoura bude vědět.