» Poradna » Notebooky

Lenovo B5400 zamrzne ve Windows 10

Dobrý den,obracím se na Vás s problémem na jehož řešení jsem na Internetu nenarazil a nevím si s ním rady.Ve firmě máme řadu notebooků od Lenova a převáděli jsme je na Windows 10 z Windows 7.V jednom typu notebooku (na 4 kusech) se nám objevil stejný problém:Při práci v internetovém prohlížeči se počítač zasekne. Nelze dělat nic ani na klávesnici, ani myší. Pomůže pouze podržení zapínacího tlačítka, který notebook natvrdo vypne a následné opětovné zapnutí. Problém se objevuje nepravidelně a neobjevil jsem žádný vztah např. k době zapnutí.Měl jsem v podezření prohlížeč Chrome, ale nyní se mi to stalo i v Edge.Typ:Lenovo B5400Windows 10 Propřipojení k Internetu kabelemNemáte s tímto notebookem ve Windows 10 někdo zkušenost?Děkuji za informace, které by mi pomohli vyřešit tento problém.

Odpovědi na otázku

Máme ho doma Win 10 na něm běží půl roku naprosto bez problému a to je to, pouhý upgrade z Win 8.1,žádná čistá instalace.Až se docela divím.

Není problém s ovladačem grafiky?Pokud se nepletu, tak po nedávné aktualizaci došlo u karet Nvidia k problémům právě s ovladači a vzhledem k tomu, že dneska snad všechny prohlížeče využívají rozšířené renderovací funkce grafik, by mohl být problém třeba zde.Co třeba to zkusit pouze se základním VGA ovladačem?