» Poradna » Notebooky

Lenovo B51-80 vs Acer Aspire ES15 - jsem na vážkách...poradíte?

Dobrý den,chci si koupit nový notebook a váhám mezi https://www.alza.cz/lenovo-b51-80 https://www.alza.cz/acer-aspire-es15Budu rád za každou reakci, popř. jinou alternativu,Děkuji// Upřesněn titulek. Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a jiné nicneříkající texty. //

Odpovědi na otázku

Budeš hrát občas hry?

Popravde, nekdy bych si i rad zahral - na druhou stranu sem si vedom, ze ani jeden z nich neni notebook delany na hrani her.

Mno, to je slušné dilema - podstatné je, co na tom budeš dělat - tj. zda víc oceníš displej s vyšším rozlišením nebo silnější procesor.

To teda je :)... popravde se mi zda celkove lepsi ten prvni uvadeny, teda lenovo. Cenove sou na tom uplne stejne

Lenovo má i lepší klávesnici. Tj. hodně používané šipky plnohodnotné a ne nějaké záprdky jako má ten Acer.

tieto lenovo multimediálne lacné notebooky majú najhoršie klávesnice aké som kedy videl. čo z toho keˇdpo hodine písania máš chuť ntb vyhodiť

aj keď toto je rada B. lenovo ho uvíádza ako polopracovný stroj, pred radu edge, ktorá už patri pod thinkpady. klávesnica je o málinko kvalitnejšia ako pri ztkách, skách a podobne. navyše mal by mať port pre "dokovaciu stanicu"

tak je fakt, že na běžnou práci to rozlišení na 15ce displeji fakt nevadí a v kombinaci s tím procesorem to aspoň nebude líné.

Za mne: https://www.alza.cz/fujitsu-lifebook-a514 6-článková baterka, takže výdrž a SSD, takže rychlé reakce.

na mne by to třeba mělo moc malý disk. Tahat k tomu všude exterák je otrava a na některé věci ho ani použít nemůžu ...

Disk se da snadno vymenit za vetsi.

Tady trošku teda tápu. Lenovo: Intel Core i5 6200U s grafikou Intel HD Graphics 520 je úplně jinší kafe - dle hodnocení: 4040 a ta grafika 804a Fujitsu: proc. vychází s hodnocením na 2447 a grafiky 549

i5 x i3 Tak si kup Lenovo, ale přikup ještě SSD disk a dej ho tam místo toho pomalého 5400-otáčkového plotnového disku. Ten je největší brzda celého noťasu. Dokud se ho nezbavíš, bude to jako jezdit se zataženou ruční brzdou. Jo a kolikačlánkovou má baterku si radši ověř - pokud je pro tebe výdrž na baterku zajímavá.

opravdu bude 5400 otáček takový problém? Nejsem v tomto směru až takový expert, takže si rád nechám poradit...každopádně v tomto směru začínám i přemýšlet o koupi https://www.pocitarna.cz/notebooky/lenovo-thinkpad... - grafika nic než moc, ale když vezmu v potaz, že na notebooku stejně moc her za tuto cenu hrát nejde vs cena a parametry výkonu .... co na to říkáte?

T-520 je za tu cenu pěkný stroj a robustně stavěný. Akorát to vypadá jako nějaký repas či co, protože dávají jen 1 rok záruku.U kategorie notesů pod řekněme 16-18 000 stejně podle mne nemá smysl mít tam dedikovanou grafiku, protože to prostě není na hry a na vše ostatní je tu Intel

Mezi 5400 a 7200 otáčkovým diskem není tak velký rozdíl ve výkonu, jako mezi libovolným SSD a plotnovým diskem. Pro svižnost noťasu je nejpodstatnější disk, protože i ten nejvýkonnější procesor počká, když nemá včas načtená data ke zpracování (nebo po zpracování uložená na disk) a jeho výkon nevyužiješJo, tady ten repas, to bude dobré. Ale určitě si připlať za ten SSD disk co nabízejí. Otázkou je, v jakém stavu bude baterka.

Co je třeba na ten SSD disk? Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti. Popř. jaký by si doporučil a na kolik by vyšel?Ještě teda k té T520 - vidím, že nemá HDMI výstup - tzn. že nejde propojit s TV?...to by mě docela mrzelo...

Koupíš tenhle disk: https://www.alza.cz/crucial-mx200-250gb-d2302... Dáš ho do externího boxu: https://www.alza.cz/icy-box-273stu3-cerny-d22... připojíš k noťasu a s pomocí klonovacího softwaru (licenční číslo najdeš v balení toho SSD disku) přeneseš bitovou kopii operačního systému a vůbec všeho co na disku máš (vč. nastavení) na nový SSD disk. Původní disk vymontuješ, namontuješ nový SSD disk a normálně spustíš systém. Do toho externího boxu si můžeš dát ten původní disk a máš ho na zálohy a málo používaná data.

ten hnus diplay no proc ne a ze ma nejakej notas 6clankovou baterii jako znamena ze vydrzi dyl ? si kde vzal

Jo to Fujitsu je super,

Mám už sice starší kousek Fujitsu Lifebok S752 Taky jsem trochu upgradoval RAM a dal jsem SSD a můžu potvrdit že to jsou opravdu velmi dobré NTB - jo a u mého jsou 2 baterie, takže i dnes výdrž 7-8 hodin není problém.

Čau Tome já bych vzal Lenovo je přece jen trochu kvalitnější a přijde mi, že je v tomto případě i výkonnější :)

Lenovo, jednoznačně.Jak už zmíněná klávesnice a lepší šipky..Tak i lepší procesor.

Zosadnúť z vážok. Je to proti zákonom fyziky.