» Poradna » Notebooky

Lenovo - probíhá příprava automatické opravy

Dobrý den, stal se mi takový problém s noťasem Lenovo (s windows osm). Po zapnutí se objeví logo Lenovo a pod tím nápis "Probíhá příprava automatické opravy". To vydrží tak 3 sekundy, pak se to vypne. Ani se to nerestartuje, jen se to vypne. Nevíte, co s tím?Dík Viola

Odpovědi na otázku

OT: není to už ta nová funkce WIN10? … zde: https://www.cnews.cz/windows-10-automaticke-od...

Možná na tom fakt něco bude, stalo se to po aktualizaci, tak to bude ono. Ještě počkám, jestli se to nějak nezmátoří, pak to dám do servisu. Už se mi to jednou po nekvalitní aktualizaci W10 podělalo, to bylo loni. V servisu říkali, že zkolabovali PC s W10, na kterou byl PC upgradován, ale já už to měla koupený jako nový s W10. Zlatý sedmičky, s tímhle jsou jen patálie!

Zlatá slova ohledně W7, byť také mají své mouchy.

Sedmičky padaly daleko více,než dobře udržované Windows 10. Je to rukama.

Tak máš tam W8 nebo W10 ???

Asi tak, nejdřív Win8, najednou se mluví o desítkách. A já s nimi zatím problémy nemám, asi je to rukama.

W10, píšu to níže, nahoře mi to nejde opravit.

OT : a stejně tak se říkalo, zlatý XP, do Win 7 nikdy nepůjdu a stejně tak se říkalo, že nikdy XP, že jedině 98 a stejně tak se říkalo, že nikdy Win 95, jedině dos, nemá, stejně tak se říkalo, že nikdo PC, jedině Amiga atd..Historie se opakuje pořád dokola..

… ale nejlepší ze starých OS byly Win ME , každý na ně nadával a já nevím proč?Mě šli spolehlivě. Vždyť to byly opravené a aktualizované Win 98, ne? Na Intel MB i CPU. Žádná VIA.

To se nepodělalo kvůli W10, ale kvůli stavu těch Windows a případně instalovanému software...

Nelze automaticky opravit. Vlož instalační médium,nebo vyvolej obnovení z recovery.

Lenovo mívalo EXTRA-partition (či jak to pojmenovat) s 'továrními-instalačními' Windows pro obnovu. Z této uživatelsky 'nedostupné' části disku se obnovoval naručený systém. Asi něčím poškozeno.

Záleží co má za model. Ale drtivá většina Lenovo notebooků má kromě vypínacího tlačítka i takzvané Novo tlačítko, kterým se dá notebook spustit a dostat se tak buď do biosu nebo právě obnovit z recovery partišny.Ale pokud má tazatel v notebooku nějaká důležitá data, tak bych prvně doporučil live distro linuxu a data zazálohoval.

Mohl ti taky odejít HDD. To se teď stalo kámošovi. Z ničeho nic. Přes nabídku v noťasu projet testy, pokud to tam je, HP to tam mělo, disk to ukázalo vadný. Dnes namontován SSD a čistá instalace Win.

Zkus tam dat Ubuntu jestli to pojede.

Pokud tam máš nějaká nezálohovaná data (fotky, dokumenty), tak to dej někomu znalému, aby disk například vymontoval, připojil k jinému počítač a stáhnul z něj data.Pak teprve proveď obnovu do továrního nastavení, nebo lépe úplně čistou instalaci.Pavděpodobně byl počítač vypnutběhem nějaké delší aktualizace a poškodily se jakési vazby či soubory.