» Poradna » Notebooky

Lehký výkonný notebook do 25 tis?

Potřebovala bych poradit s výběrem notebooku. Hledám lehký notebook do 1,5kg a nejlépe do 25 tis. Potřebuji na něm spustit stavařské programy (AutoCAD, ArchiCAD) a hry typu Sims 4. Dalším požadavkem je podsvícená klávesnice.Předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Výkonný se vylučuje s "lehký". Pokud na tom s těmi programy hodláš vážně pracovat, tak váhu neřeš a ber normální 15ku. Rozhodně vynech všechny ty ultrabookové kraviny.

Máš dost nereálné požadavky. Do 1,5kg jsou jen max 14" notebooky s úspornými, jen dvou-jádrovými CPU, které výkonem zrovna dvakrát neoplývají. A dělat v CADu na 14" také není zrovna žůžo. Zvlášť pokud to má být ve 3D. Zkus se nad těmi požadavky ještě trochu zamyslet. Minimálně nad tou hmotností. S cenou se ti (nahoru) asi chtít moc hýbat nebude, že?

Doma mám velký pracovní notebook, ale potřebuji lehčí verzi, na kterém ty programy jen spustím a dokážu ukázat vizualizace a udělat popř. malé změny. Bude to můj osobní, takže jsem se těšila, že si na něj dám i nějaké méně stavařské záležitosti =D

Takže vyloženě na práci by to nebylo? Nemá někdo v okolí nějaký takový lehký notebook, na kterém by sis to mohla zkusit, zda je to použitelné, abys nekupovala zajíce v pytli?

Vyloženě na tvorbu projektů ne, ale bohužel okolo mě jsou samí chlapi =) a ti mají samé velké krávy a svaly =D

Tak pokud mají svaly, tak mají určitě i drobné blonďaté přítelkyně, které kromě iphonu mají i tyto lehké ultrabooky.

Ocenila bych konkrétní doporučení.... Prostě nikoho nemám...

Těžko něco doporučovat, když nevím, jak se to na tom bude chovat. Ale do 25k by se dalo možná uvažovat třeba o těchto:https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-7560-sed... https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-7560-zla... (stejný, jen zlatý)https://www.czc.cz/hp-envy-15-15-as000nc-str... Sice to nejsou 13,3" notebook do 1,5kg, ale 15,6" a 2kg, ale budou trochu použitelnější po stránce ergonomie. Zda bude stačit výkon, ale nevím (na Sims 4 stačit bude).

Děkuju moc =)Já ještě lehčí notebook nikdy neměla, takže ocením všechny zkušenosti, ještě jednou díky.

Hlavně to kup někde, kde to můžeš bez keců do 14 dnů vrátit, kdyby jsi zjistila, že je to na tvé účely nedostatečné.

já mám s ultrabooky zkušenost, že se to hodí tak na kancl, net a konzumaci obsahu a jak na tom člověk zkusí něco malinko náročnějšího, tak se to začne hřát, ten pidivětráček začne úpět a je to v háji.Kamarádka nosí v batohu normální 15ku notes a nestěžuje si. Zkoušela i menší a lehčí varianty, ale buď se jí na tom blbě pracovalo - malá klávesnice a displej, nebo to naprosto nestíhalo velkou část softu, co na tom chtěla používat.

Viz kolega: vyhýbej se módním žiletkám.Možnosti:HP ProBook 430 G4http://www8.hp.com/cz/cs/products/laptops/pr... !tab=specsVyber si konfiguraci s 250 GB SSD + 1 TB HDD (projekty v xCAD jsou obvykle rozsáhlé).Pro vážnou práci i nenáročné grafické hry předpokládám kvalitní externí monitor i myš. Pracovat s neergonomickým NB v miniaturním rozlišením a s touchpadem = jen pro masochisty. Zdravotní následky pocítíš později, ale pak už se s tím nedá nic dělat.