» Poradna » Notebooky

Lehký notebook na cesty

Dobrý den,hledám vhodný notebook na delší cestování (několik měsíců až rok v zahraničí).Nepotřebuji ho na práci, takže bude sloužit spíše na sledování filmů, psaní, surfování a další jednoduchou zábavu. Možná úprava fotek, videa apod.Jde mi tedy především o skladnost a nízkou váhu, alespoň nějaké úložiště (128GB mi přijde celkem málo) a výdrž baterie alespoň několik hodin. Velikost 12,5-14 palců. Ideálně kolem 13, aby bylo pohodlné sledovat filmy, ale zase nebyl moc velký.Jelikož budu na cestách a stát se může cokoli, raději nechci investovat moc, takže do 20 tisíc maximálně.Našla jsem varianty Asus Zenbook více druhů např UX310UA, Lenovo IdeaPad 320S-13IKB. Můžete mi poradit, případně i jiné vhodné notebooky? O vzhled mi nejde. Matný nebo antireflex display by byl výhoda (zřejmě budu často na slunci), ale to s cenou dost hýbe, takže není podmínkou..Děkuji

Odpovědi na otázku

Zenbook proč ne, záleží na výbavě. Lenovo bych já osobně nebral, s různými modely nemám dobrou zkušenost. Jsou sice o něco lépe vybavené, ale zdají se mi poruchové.

Možná bych vzal nějaký s čtyřčlánkovou baterií, mohl by vydržet aj 10 hodin snad. Což tak nějaký Acer swift 3?

Zrovna vybiram maly prenosny stroj pro pribuznou a Acer Swift 3 v lepsich konfiguracich se jevi jako vcelku rozumny stroj, i vzhledove zajimavy.

"Možná úprava fotek, videa apod."Na úpravu videa na ultrabooku zapomeň - to je hodně špatný nápad a na malém displeji navíc masochismus.

Ten ideapad nevypada spatne...