» Poradna » Windows (a jiné OS)

Legálnost licence Enterprise z DS na více počítačů - rozpor v licenčním ujednání

Dreamspark Premium nabízí ke stažení Enterprise edici Windows Vista, v licenčních podmínkách mají že licence je platná k instalaci pouze pro jeden počítač. Ovšem Enterprise edice je dělaná od toho aby se instalovala na více počítačů a normálně na nich funguje. Co je potom legální?

Odpovědi na otázku

Co je psáno to je dáno = jedna instalace.

ano, ale v další licenci, kterou odsouhlasím při instalaci Windows víceméně je, že může být instalována na neomezeně počítačů dokud nevyprší počet možných instalací (což nevyprší - Enterprise) nebo neskončí platnost sériového klíče. Ale ty Ent. Visty jdou opravdu aktivovat na více počítačů (klasické licence z DS ne). Když dávají do podmínek DreamSparku thle, tak proč si to neošetří?

Aktivovat ano, ale už to nemáš pod licencí = problém. Aktivovat jdou každé Winy a také je nemusíš kupovat, ale účtenkou se neprokážeš a u OEM mít také štítek nebudeš.

Prokážu se microsoftem podepsaným potvrzením o koupi (za 0.00€) který se automaticky vytvoří spolu s klíčem na mém DS účtu.

Dobrý pokus, ale to neplatí.

Ale tady se bijí dvě licence navzájem. Samotný Microsoft mi potom dává možnost tou Enterprise licencí porušovat jeho podmínky.

Jsou to jeho podmínky může si s nimi dělat co chce.

Potom s nimi dělá pořádné koňoviny.Stejně jako u WP - v (pěkně dlouhém) licenčním ujednáním co jsem s tím dostal je v jednom úseku zakázáno JAKKOLIV obcházet bezpečnostní prvky chránící aplikace a jejich distribuci. No fajn, zřídím si účet na MS AppStudiu a tyhle podmínky porušuji - opět se samotnou oficiální pomocí Mrkvosoftu.

Nepřesně,. Jeden PC, ale možnost více virtuálních instalací.

A to je mi k čemu? O.o Zajímavá licenční politika.

Já nevím, virtuál vyžívám běžně. Ovšem ne zrovna WVista.

znám lidi, co mají na každou důležitou aplikaci celý vyhrazený virtuální počítač. Ono si nastavit kupříkladu vývojové prostředí nebo nějaký CAD/CAM, doinstalovat správné moduly a knihovny, to není vůbec jednoduché. A nechce se jim to dělat, kdykoliv se něco podělá na fyzickém počítači, zato spustit virtualizační prostředí a ze zálohy natáhnout celý stroj je na pár minut...

Já nic nenamítám je to tak vynikající rovněž mám v 7z zálohy několika "strojů" a obnova je minutová záležitost.

Osobně nevidim jediný důvod proč instalovat Visty a zadarmo jsou drahé.

Nejde o Visty ale licenci.