» Poradna » Ostatní

Legální "podnikáni" v IT

Dobrý den, chystám se začít "podnikat", plánuju spustit jednu webovou službu, ale netuším, za jakých podmínek je to ohledně placení daní atd legální. Problém je, že je mi teprve 17, takže si nemůžu založit živnost. Proto prosím o nějaké rady od někoho, kdo o tom ví víc.

Odpovědi na otázku

A kde jste k tomu prisel ze v sedmnacti nemuzete podnikat? NOZ § 33...

musíš to napsat na rodiče

1.) Když už jsme na webu, tak třeba odkaz na BLESK - zplnoletnění ( http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/45... )2.) "napsat to na rodiče" je sice možnost, ale proč, chcete vlastní firmu3.) Vlastnit firmu můžete i jako nemluvně.... jen u jednatele je to trochu jinak.. ale to už se zařídit jistě dá - třeba generální plnou mocí nominálního jednatele // kterého si jednoduše "objednáte"...

Najdi si postup, jak se zplnoletnit - dělá se to obvykle u fakanů, co si udělají děcko a potřebují se vzít, ale poslední dobou je trend, že to dělají začínající podnikatelé.

Ty nemůžeš nic spouštět a v ničem podnikat protože nejsi ani schopen najít si elementární informace na internetu, takže by to dopadlo debaklem.