» Poradna » Ostatní

Legální Node.js hosting

Ahoj, chtěl bych zkusit provozovat nodejs hosting ze začátku zdarma pro ostatní. Je tu něco, co musím vyřizovat na úřadech, kdybych neměl žádný příjem z toho? Díky

Odpovědi na otázku

Krapet mimo téma.

Relevantní info poskytuje místně příslušný živnostenský úřad.

Obecně platí že když neinkasujes platby/negenerujes zisk není důvod cokoli hlásit, danit, evidovat.

Platí se pouze daň z příjmu, žádná daň z výdajů není. Peníze vydělané od zaměstnavatele si můžeš utrácet jak chceš.Daně z podnikání a ze zaměstnání se počítají odděleně, takže nějaké tvoje výdaje za server ti nijak nesníží daně u zaměstnavatele. Teprve až budeš mít nějaké příjmy z podnikání, tak teprve pak si můžeš daně z podnikání snížit díky nákladům na podnikání. Teprve pak má smysl si dělat živnostenský list. Poté budeš vyplňovat do daňového přiznání dvě nezávislé části -daně ze zaměstnání (to ti bude počítat zaměstnavatel a tvoje výdaje ho zajímat nebudou), druhou část - daně z podnikání si spočítáš sám.