» Poradna » Ostatní

Lednice,vyměna kompresoru

Dobrý den, mám nefunkční lednici(kompresor) a funkční komresor z jiné lednice, ale nevím jak to přepojit, aby nedošlo k úniku chladící kapaliny.

Odpovědi na otázku

Nijak, leda ak kúzelník. Ako môžeš mať extra funkčný kompresor tak uskladnený, aby bol plný média a ešte k tomu zablendovaný? Zlatý Internet, tu sa dejú veci, to nevymyslíš, ani nadrbaný pod parou jak čík.

Na to nejspíš nemáš vybavení. Navíc je otázka, zda ty kompresory jsou výkonově stejné a stejně zapojené, aby to vůbec fungovalo.

Koukal jsem, že jsou tam data zacyklená. Pokud tam dáš switch na L3, tak ti uřízne komunikaci. Možná sehnat repeater z vyřazeného dálkového vedení.

možná bych použil jiný kompresní algoritmus - místo RAR třeba 7z

Ještě bych tam instaloval pro jistotu nějakou distribuci Linuxu, aby byla jistota správné komprese a dekomprese. Pro Linux je 7z nativní. Pod Windows byly občas potíže s vnitřním osvětlením - někdy se kously a žárovka svítila i při zavřených dveřích.

akorát bych dal bacha na "Eatsomeware" - to pak mizí data docela fofrem a možnosti obnovy jsou nulové

Zavolej chladare. Rekne Ti zda je to mozne. Chladici "kapalina" je plyn...