» Poradna » Ostatní

Lednice

Dobrý den, dělám si teď prezentaci do fyziky, potřebuji najít přesný údaj kdo vynalezl Lednici a ve kterém roce.Díky

Odpovědi na otázku

Trochu se snaž, tohle najde i 8 letá holka do pár sekund.

První ledničku navrhl roku 1805 Američan Oliver Evans, který svou vynálezeckou kariéru započal už ve dvaadvaceti letech v oblasti textilních strojů. Každý den se setkáváme s jeho vynálezy v supermarketech u pokladen, mezi četné Evansovy patenty patří totiž i posuvné pásy.Nevím, jestli je tohle pravdivý údaj, co jsem hledal, tak se o s tímhle neshodovalo

Pokud používáš Wikinu tak bacha často lže, (např. že první Photoshop pro Winy byla verze 4 = to není pravda byla to verze 2.5 a následné), a když už hledej vždy pouze na ENG.

Zajímavý zdroj.https://en.wikipedia.org/wiki/RefrigeratorRaději si to stejně projdi.

Jo a hlavně si sleduj co po tobě chtějí, jaký typ je myšlen jako první. První byla klidně valcha.

Přece Jára Cimrman. A bylo to ve středu, někdy v předminulém století.

Vynalezl jsem dynamit!Člověče, teď tu byl...

Lednice nebyla vynalezena, ale založena. V písemných pramenech se objevuje od roku 1222. Tohle bude chtít restart...

Už jsem si taky šim, že má chybu v textu.

Zeptej se pamětníků ledařú a plynařů, ti budou vědět víc.