Led Větráčky nefungují

Zdravím koupil jsem si tento LED pásek: https://www.alza.cz/akasa-vegas-mb-barevny-d4... a tyto větráčky do PC :https://www.alza.cz/gamemax-rl300-combo-d5756... Chci se prosím zeptat jestli nevíte zkrátka jak to zapojit normální konektory jsem připojil ale větráčky nesvítí a bohužel nemůžu najít takový ten 4 pin co každý větráček chce.Mám desku Asus Prime B-350a myslím.Přes něajou redukci co jsem našel doma jsem jeden větráček zapojil komplet.Neví někdo tedy prosím kde má tato deska ty konektory po případě jak jinak to zapojit ? Díky

Odpovědi na otázku

Pokud dobře koukám, větráky jsou ARGB, ale deska umí jen napěťovou regulaci. Takže smůla.

Ja bych naopak rekl, ze je to fajn. Aspon tu hruzu muze vratit a poridit misto toho rozumne mnozstvi (max. 2?) nejakych slusnych vetraku (Noctua?) bez infantilnich svetylek, ale s tichym chodem a vyhlidkou dlouhodobe spolehlivosti.

jako díky za typ ale právě ty světla jsem tam chtěl jinak mám bednu co má 3 otvory a jasně že by to šlo se dvouma ale proč

Protoze velmi pochybuji, ze byste mel HW, kteremu by nestacil jeden 12cm vetrak vepredu foukajici dovnitr a druhy 12cm vetrak vzadu foukajici ven. To cele pri GK s rozumnym chlazenim a poradnym chladicem na CPU. (Hint: Poradne chladice pro CPU NEjsou vybavene svetylky.)

Tak jak to že se mě jeden větráček povedl kompletně zapojit ? A fungoval.

Popropojuj ventilátory podle obrázku a pojedou všechny:https://img.sohoopc.cn/upload/202006/15928152035...

A koenktor Sata Power jde kam prosím ? Jinak jak jsem psal nějak přes všemožný redukce jsem zapojil 1 a jede...

Do zdroje. Slouží k napájení toho kontroléru.

Aha tak díky už jsem je zapojil a fungují děkuji moc akorát jeden nechce blikat pořád svítí ale to jsem asi jenom něco blbě zapojil

Někdy stačí jen přepnout režim blikání, pošlou se nová data do všech ventilátorů a sesynchronizují se. Pokud to ani po přepnutí režimu nepůjde, tak je ulomený, ohnutý, ucvaknutý jeden pin či vodič se signálem DATA. ☺