» Poradna » Ostatní

Led osvětlení

Zdravím a hned na začátku uvádím znalosti v oblasti elektřiny = analfabetik.
Chtěl bych pod kuchyňskou linku nainstalovat led osvětlení. Led pásek tento wifi.aspa.cz ... a zdroj tento www.led-osvetleni-svetla.cz ... nebo podobný. Osvetlení bude dlouhé cca 2,5 m. Zapínat se bude normálně vypínačem, který mám připravený pro tento účel. Led pásek musí být rozdělený na 60 cm, pak 1m pouze propojovací vodič a pak zbytek. Led pásek bych zapustil do ALU profilu. Pásek v silikonu jsem vybral proto, že bych zbytek použil na osvětlení plazmy. K tomu bych asi použil stejné trafo, jako k osvětlení kuchyně (druhý kus). Kamarád mi říkal, abych nedával trafo, které je stále pod napětím (vypínač je mezi trafem a led paskem), že to stále furt žere proud. Je tedy lepší přivést proud k vypínači, který by vypínal a zapínal přívod proudu do trafa?
Můžete mi poradit, zda to bude takto možné sestavit? Docela mě udivují cenové rozdíly v led pásku se stejnou specifikací. 5ti metrový balík třeba za 600 Kč a stejný pásek v jiném obchodě třeba za 300 Kč/m.
Děkuji za rady a názory.

Odpovědi na otázku

Tamto raději nekomentuji...
K "páskům", pokud ta vyšší cena je zde: http://www.led-osvetleni-svetla.cz/bily-vodeodolny-led-pasek... ... , pak, pokud obrázek dole neklame, LED mají luminofor, ta páska s nižší cenou má LED bez luminoforu...

Řešili jsme podobné potíže, když jsme rekonstruovali restauraci, která se nachází v suterénu budovy - žádná okna nebo tak. Velmi nám v tomto ohledu pomohli u Philipsu - http://www.lighting.philips.cz/systemy/systemove-oblasti... - doporučuji mrknout na jejich web a prozkoumat možnosti. S osvětlením jsme velmi spokojeni, je úsporné a příjemné :)