» Poradna » Ostatní

LED - Výměna kondenzátoru

Mám dotaz, přestala mi svítit LED žárovka (3W) a když jsem ji rozdělal, vidím poškozený kondenzátor. Ten původní měl 6,8uF 250V a doma mám pouze 5,6uF 350V.Myslíte, že by vadilo, kdybych ho tam dal?Díky

Odpovědi na otázku

Kapacita by sice měla být stejná nebo o něco větší, než co tam byl, ale 5,6uF místo 6,8 by mohlo fungovat. Další věc je tzv. "čínský koeficient", ten je vždy menší než jedna. Ten původní 6,8uF mohl být tak na hranici a 5,6uF pak může být pod hranicí. Ale zkusit to můžeš.