» Poradna » Mobily

Leadtek Winfast TV 200 XP EXPERT + ovladače a program na sledování TV

Dobrý den, musel jsem si přijít pro radu sem.Po asi 4 hodinovém googlení a hledání ovladačů, se mi podařilo nějaké ovladače nainstalovat, ale jaksi nevím jestli jsou správné a také nevím jaký program na sledování použít.Potřeboval bych, zdali někdo nemá správný a fungující ovladač na tuto kartu a také zdali někdo neví, jaký program použít pro sledování TV (stačí mi jen ČT.Já mám problém, že mi windows píše že mám ovladače správné a že zařízení pravuje správně, ale program, který používám, mi hlásí, že nění k dispozici žádné zařízení pro sledování TV.program mám zatím tento: SichboPVR 3.1.27A tv karta je to přesně tato: https://www.google.com/search:Za každou radu děkuji.

Odpovědi na otázku

Pokud se nepletu, tak tahle karta má analogový tuner, takže TV sledovat asi nebude odkud...

jestli ji chceš provozovat, je nejlepší nějaký (spíš starší) linux - zavedeš modul bttv s parametrem "card=34 tuner=38". To ti vytvoří zařízení video (možná video0, video1) a z něj můžeš tv přehrávat - nejvíc se mi osvědčil program tvtime, ale dá se xdtv, mplayer,zabbix a podobně. Ale je to všechno dost retroale asi tě čeká hraní si s příkazovým řádkemk připomínce o využití karty - pokud je to verze s video vstupem dá se s přehledem použít třeba k digitalizaci VHS kazet

pardon - ne zabbix, ale zappinghttps://sourceforge.net/projects/zapping/

To neřeš a na danou kartu zapomeň.Letitá karta, pro kterou byly k dispozici naposledy funkční ovladače pro Windows 7, pro novější nejsou.A proč neřešit:1. programy České televize se už nedisribuují v systému DVB-T, ale jen v DVB-T2 v rozlišení HD.2. počátkem příštího roku bude ukončeno vysílání i ostatních multiplexů v DVB-T a karta se stane jen muzeálním nefunkčním kouskem (snad se pak dá použít pro převod letitých analogových videí do digitální podoby, na nic jiného).P.S.: vím o čem mluvím, také jsem ji kdysi měl a po přechodu na Win10 jsem musel koupit jinou (USB) TV kartu.

A pro přesnost, karta je WinFast TV2000 XP Expert, ne TV200.

Ta karta je čiste len na analógové vysielanie, ktoré už niekolko rokov nevysiela. Takže DVB-T ani nastupujúce DVB-T2 na tom nechytíš. Kartu si môžeš akurát tak odložiť do šuflíku na pamiatku. 4 hodiny si googlil zbytočne, najskôr si si mal vygoogliť či sa dá na to v dnešnej dobe vôbec niečo chytiť