» Poradna » Notebooky

LCD u NTB funguje jen v určité poloze

Zdraví,již několik let mám problém s NTB, dlouho mi ležel a dnes jsem se rozhodl o5 dát do provozu. Překvapivě obrazovka pořád nefungovala, zkrátka a jednoduše fungovala jen v určité poloze, otevřel jsem NTB abych se podíval a vše vypadá v pohodě, vůbec nevím kde by mohl být problém, snad jen v konektorech, vše je samozřejmě zkontrolováno a zapojeno, ale někde jsem se dočetl, že je třeba odpojený senzor uzavřeného víka, to jsem nikde nenašel.Přes VGA funguje bez problému, snad jen to, že musím přes nouzový režim, ale to bude chyba zase jinde a doufám, že přeinstalování WIN pomůže...Je to : HP Probook 4520s

Odpovědi na otázku

Nalomený kabel mezi základní deskou a displejem.

Mohu vyzkoušet, že je problém přímo zde ? Jak ?

Problém je na 100% v tom kabelu.

A ověřená stránka kde bych mohl najít tyto díly?

Vlastně kabel vede k celému LCD to bude třeba koupit celý LCD ?

Ne, bude třeba koupit kabel. Určitě se dá vyměnit bez LCD.

Toto se mi stalo loni a tak jsem dal notebook do opravy,dali mi nový kabel a oprava stála 1200,-Kč.

To odpovídá. Kabel stojí 300-400 a pak je třeba ten notebook často rozdělat skoro do šroubku, a pak dát dohromady, to je cca 1- 1,5 hodiny.

Mno už to mám celé venku a tolik toho zase nebylo, jen se celkem flákám xD A celé panty mám vyrvané proto přemýšlím jak to udělám, zatím mám v plánu z venku z víka dát plíšek pak dovnitř plíšek a na to panty, které jsou origo... Uvidíme, každopádně děkuji za rady já sehnal kábl i s dopravu za 400,-kč na www.sema-for.cz , mají tam celkem zajímavé a potřebné věci :)

Ták vyměněno, a stále nefunguje... Vše snad správně a pořádně zapojené, ale funguje jen externí obrazovka, vše zatím jedu jen na Nouzovém režimu, v nastavení obrazovek nic nenalezeno a při stisku FN+F4 napíše, něco o aplikace - nefunguje..Prosím o radu

Jakože teď už ti nejede displej vůbec? V tom případě jsi tam něco pokazil nebo je nový kabel špatný...

Mno cca před měsícem přestalo fungovat, tak jsem neřešil, myslel jsem, že kábl se přerušil už na fest..Mno a teď jsem zkusil vyndat celou LCD z jiného NTB a též nefunguje.. tak už nevím..

co jsem viděl ty flex kabely, tak laikovi se při demontáži může stát, že na jedné straně urve kontaktní plošky a i když tam pak dá nový díl, tak to nejede. Sám bych do toho nešel a to jsem si leccos vyzkoušel na vyřazených strojích k likvidaci.

Mno nevím, všechny konektory vypadají v pohodě... Spíš vidím problém na základní desce... Přehřátý spoj, nebo něco..

Jedine ebay.

Patrně oxidace flex pásků, nejsou zlacené, jsou zaoxidované a dělá to bordel. Taky možnost studenák třeba na konektoru nebo naprcaná vratná pojistka. Zkus nahodit notebook a baterkou posvit na lcd, jestli lcd jede a nevypadl jen podsvit LCD. Vyhod LCD z víka, vyhod klávesnici a postupně zkoušej připojovat pokus omyl a třeba jen přitlačit flex kabel nebo patici. Nejlepší by bylo lupou zkontrolovat a měřákem proměřit pojistky a napětí, jsou zpravidla hned u konektoru u LCD-lvds.

Už 3 dny funkční :) Jelikož jsem koupil společně s flex káblem i teplv. pastu tak jsem měl v plánu vyměnit. Což znamenalo odšroubovat celý chladič z Procesoru a Grafiky, to jsem udělal, někde na netu jsem se dočetl, že je problém v základní desce a může být někde studený spoj, a pomůže rozpálit některé spoje pájkou, kterou bohužel nemám, v tom případě použít pec, vytvořenou přímo k tomu, nenapadlo mne nic jiného než vzít fén a strčit to k tomu, mezitím jsem si vyčistil starou tepl. pastu a ventilátor, vypl jsem fén, zapl PC a zkoušečkou na 6-12v jsem zkoušel zapojit obvod konektoru na flex kábl, občas se zkoušečka zosvítila, uznal jsem, že bude někde problém v káblu, proto jsem ho opět nasadil zapl NTB a co se nestalo, obrazovka se rozsvítila, a to bylo hlavní, co následovalo si můžete domyslet... (všechno jsem musel dávat do kupy XD ) Každopádně všem děkuji a tímto diskuzi uzavírám.