LCD monitor 24''

Ahoj všichi.
Chtěl bych vás poprosit radu ohledně LCD monitoru.
Nejčastěji se na PC koukám na filmy ,ale i často hraju. Každopádně filmy mají přednost.
Měl bych takovéto požadavky: žádné lesklé části (jak samotný panel ,tak plasty), aspoň trochu polohovatelný (na tom zase moc nelpím, ale je to výhoda), nějakou slušnou odezvu a pokud možno 24''. Pozorovací úhel mě netrápí ,protože vždy sedím přimo proti u stolu.
S cenou bych rád byl na 6 000kč ,ale jsem si schopný něco málo připlatit.
Osobně můj ideál je v SAMSUNG F2380 (hlavně v provedením) ,bohužel u něho mě trochu děsí ta odezva. Tak bych se chtěl optat jestli s ním máte někdo zkušenosti. Ikdyž asi bude nejlepší někam zajít a sám se podívat.

Moc díky za všechny rady a připomínky
loob

Odpovědi na otázku

Trochu připlatit a koupit EIZO a jste v pohodě.

trochu ??? myslim ze za 24 palcove eizo nie trochu ale tak 3-nasobok

Jo každý špás něco stojí,ale ten Samsung se dá také použít.

Tak prvne, tohle je 23" LCD, tak vybirejme stejne velke EIZO. A ted k cenam:

Samsung SyncMaster F2380: 240-250€
Eizo FlexScan EV2333WH: 430-440€

To neni ani dvojnasobek. A rekl bych, ze to Eizo bude podstatne lepsi...

Jestli myslíte "trochu" kolem 10 000kč ,tak v tom případě máme rozlišný představy v pojmu "trochu"

- Chcete 24" panel a navrhujete 23" od Samsungu. :o))
- Pozorovaci uhly podcenujete, ono sedet nehybne neni prilis pohodlne. A s rostouci uhloprickou maji neblahy vliv mensi a mensi zmeny polohy. U navrhovaneho Samsungu samozrejme problemy tohoto typu nehrozi.
- Je to C-PVA panel, takze na rozdil od TN hruz se na to da divat.
- C-PVA na rozdil od S-PVA nebo IPS proste ma o neco pomalejsi odezvu. Ale tak dramaticke to zas neni. Asi byste si ho mel vyzkouset.

Za tyhle penize nic extra neporidite. Abyste se vyhnul zasadnim kompromisum, musel byste investovat priblizne dvojnasobnou castku nebo se aspon spokojit s 22" panelem.
Byt Vami, zkusim ho a pripadne do 30 dnu vratim. Pak ovsem budete muset poridit celkem libovolny 24" TN panel a pak na tu paradu par let koukat, nez zlevni technologie poskytujici uveritelny obraz...

jojo toho že to je 23'' jsem si vědom ,ale zatím mi nejvíce vyhovoval... jedině s tou odezvou si nevím rady...
A ohledně těch pozorovacích úhlů si doopravdy nemyslím ,že je podceňuju... Jenom pro upřesnění. Celou dobu sedím kolmo k monitoru +- 10 stupňů ,ale to podle mě neni zase tak moc aby se tam drasticky něco měnilo. Nebo jo? Když koukám na ty parametry 178° stupňu jak horizontálně ,tak vertikálně ,tak si doopravdy myslím ,že tento pozorovací úhel nevyužiji (ani se nekoukám na filmy z postele)
Máte pravdu s tím ,že nejlepší bude si ho vyzkoušet a potom trprv rozhodnout.

zaujimavo vyzera tento
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp...
je to e-ISP od NECu, v pripade ak ti staci 23" ale ta cena je trocha vyssia, je to holt o kompromisoch

ano opravdu zajímavý ,líbil by se mi ,bohužel je to mimo rozsach ,který (ikdybych chtěl) jsem schopnej pokrýt...

myslím ,že budu muset oželit zkutečnost ,že budu muset jít do TN panelu... (ikdyž pořád trochu uvažuji o tom SAMSUNG F2380

A drobná otázka: "Máte televizi?" Co se týče provedení, pak klavírová čerň a lesklý panel je sice příšernost, ale bohužel stále u výrobců módní.

V bytě máme TV ,ale já ji moc nevyužívám. Jinak u TV mi to nepřijde tak strašný ,protože když se na ni koukám ,tak je to z větší vzdálenosti a prostě to nějak nevnímám. Ale když sedím 1.5m od monitoru ,tak to mi už vadí... Navíc mám monitor naproti oknu ,takže bych viděl odlesky ,což se mi nechce...

Já jen že filmy by bylo lepší poslat na televizi, když už je. Dnes mají jak HDMI, tak VGA vstup, případně component. A v případě PDP se s odezvou nemusíte trápit.

To je pravda ,TV je bohužel v druhém pokoji. Ale i tak mám někdy v budoucnu koupit cca 30m VGA kabel a píchnout to do TV (zatím to bohužel řeším přes konverzi a vypalování na DVD). Tuto možnost občas využívám ,ale i tak si radši pustím film na PC.
Další věc ,že svůj momentální LCD monitor (Neovo 19'' 4:3) pošlu rodičům ,který mají nějaký starý CRT ,který jim pomalu ,ale jistě vypovídá službu. Tudíž potřebuju náhradu.
A naposledy Jsem si pořidil novou grafiku (ATI HD5770) a chtěl bych vyzkoušet její výkon (dokud je ještě "nová") na nějakým větším rozlišením než 1280x1024.

Pak vzhledem k ceně: www.czechcomputer.cz ... a místo VGA spíše kvalitní HDMI, buď to máte přímo na GK, nebo DVI - HDMI.

Používám 24" LCD Samsung SyncMaster 2443BW (1920x1200). Je celý matný (i rám), polohovatelný jak výškově, tak i otočný na výšku. Má DVI i D-SUB vstupy. Používám ho na práci, hry (plošinovky i 3D závodní a FPS hry) i filmy a vůbec si na něj nemůžu stěžovat. Tedy aspoň v této cenové kategorii

Hmm tento monitor mě zaujal ,díky za typ rozhodně ho přidám mezi uvažované...

Jsem někde četl o bráškovy tohoto monitoru (SAAMSUNG 2343BW) docela zajímavý názor. Že díky jeho exotickému rozlišení (2048 x 1152) vyrábí TN panel na 99% sám Samsung a ty jsou prý velice kvalitní. Jenom mi na tom jedině vadí to ,že to je "jen" 23''

F2380 (C-PVA) je asi dobrej pro svoje podání barev, a brutální statický kontrast, odezva na filmy a hry by měla stačit.
Mezi dobré monitory poslední doby patří i G2410 (TN-LED) od dellu a novinkou je zatím netestovaný BenQ, také s TN-LED
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp...

Hmmm o tom Dellu popřemýšlím ,jedině mě trochu odrazuje ta cena (na alze za 7 200kč ,někde to ještě pude asi sehnat levněji). Je to už i moc na doplácení...

F2380 je bohuzel otresnej co do podani barev. Zejmena tmave barvy se mu slevaji, co u cPVA fakt nechapu. Byl testovan na pradu, jestli umite nemecky poctete si:

www.prad.de ...

A jen tak stranou: TN ze je dobry monitor? To snad nemyslite vazne! LED podsviceni to nezachrani, a taky neni rozhodujici. TN+Film je na filmy a hry uplne nevhodne, je to nejstarsi technologie, kterou bych dnes kupoval snad jen do kancelare...

a co si tak koupit FullHD telku ? budes mit i monitor i televizi v jednom :) navic paradni 82 nebo 96+ cm uhlopricka :) do 15000,- se uz da poridit solidni telka... razem si vyresite koukani se na filmy a muzete PC ovladat z postele :)

pracovat s PC na TV je opravdu zazitek :)

hehe

no vzheldem k tomu ,že píšu že cenově bych to chtěl kolem 6 000 (a že si trochu připlatím ,ale trochu né dalších 10 000 viz. první příspěvek )
a navíc já těmto hybridům neholduju... vzhledem k tomu ,že na TV se vůbec nekoukám (filmy stahuji a zprávy čtu na netu, občas nějaký ten dokument ,ale to je vše) ,tak tato možnost vůbec nepřipouštím

doporučuju si přečíst aktuální číslo Computeru kde je test FullHD monitorů

Ano ,ano už ho mám doma a studuju ,ale i tak jsem chtěl vědět názory jiných.
(Od tam tud se mi zalíbil vítěz testu Samsung F2380)