LCD a ostré písmo

Poridil jsem si LCD ADI A715 a mam problem se zobrazenim pisma. Je neostre a docela hnusne. Nepomaha ani zapnuti ClearType (pod WinXP) - to je snad jeste horsi. Mam graf.kartu GeForce2 MX/MX400. LCD je propojeno pres analog.kabel. Mam si poridit lepsi graf.kartu s DVI?? Nebo je mozne nejak neco nastavit, aby bylo pismo ostre? Diky za odpoved

Odpovědi na otázku

LCD ma tzv nativne rozlisenie, na vsetkych inych ktore nie su presna polovica alebo ina cela cast maximalneho to uz z principu musi byt kostrbate!V tvojom pripade ADI A715 je to asi 1280x1024, nie som si isty, tie datasheety co som narychlo nasiel boli riadne shity , a precitaj si aj navod, ze

dik za odpoved. Navod precteny mam..  No v 1280x1024 (75 Hz)je to pismo sice kulatejsi, ale je porad rozostrene. Navic v tomhle rozliseni vidim na LCD duchy a obraz se mirne chveje..

To uz neviem, asi to bude tym analogom, alebo moze to nezvladat grafika, skus nastavit nizsiu frekvenciu, pre LCD to nie je myslim s freq. az tak kriticke, LCD mavaju vyssiu "zotrvacnost" ako CRT.Je to tak strasne na 1024x768? Snad sa ti ozve niekto kto mal podobny problem a podobny display...

no tak uz je to ok. problem se vyresil kdyz sem nastavil 1280x1024@60Hz ale hlavne kdyz sem odstranil VGA prodluzku (asi spatne odstinena). faktem ale je, ze pri jinych frekvencich je to spatny.