Laserové multifunkční zařízení

Ahoj, potřeboval bych poradit nějaké dobré multifunkční laserové zařízení. Musí mít průchozí scanner, připojení přes ethernet, levný tisk v barvě a vysokou spolehlivost. S cenou bych se měl dostat někde okolo 10 000Kč.
Děkuju za radu.
Rosťa

Odpovědi na otázku

V tejto cenovej relácii na lacnú tlač môžeš zabudnúť, tlačiarne sú čo najmenšie, z toho vyplýva aj "veľkosť" tonerových kaziet. Mne sa javí ako optimálna :Lexmark X543dn, je aj lacnejšia varianta od HP, ale s 2* drahšou tlačou: HP LaserJet Pro 100 color MFP M175nw.

Lexmark bych poslal k sipku kvuli podpore ovladacu pro servery (predpokladam, ze nejakou infrastrukturu mit budou)
HP bych poslal k sipku kvuli ovladacum obecne (300MB tiskovy driver a nevari ani kafe?) a u levnych multifunkci kvuli poruchovemu scanneru, obvykle se vybeha ten unaseci pasek a scanner pak leda tak drnci a nescanuje nebo scanuje jen z podavace. Dalsi veci je otresna kvalita zarivek v levnych scannerech HP - po nedlouhe dobe vybojka vystarne a zahrivani trva petkrat dyl nez samotny scan. Problem mam i s jejich metodou nanaseni toneru - ve hre je prilis mnoho pohyblivych soucastek...

Nechcem rozpútať nejakú vojnu, ale s Lexmarkom a ovládačmi som v živote nemal problémy a to už mi ich rukami prešli kvantá od malých laserových BW až po veľké farebné multifunkcie na OS od W2000 až po W2008R2 server, sú relatívne lacné a mechanicky až nadmieru spoľahlivé, čo sa týka nákladov na tlač je to ako píšu kolegovia nižšie: čím lacnejší stroj tým vyššie náklady.

To nema byt valka, jen pridavam do diskuze osobni zkusenost - je klidne mozne, ze v jinem prostredi zadne problemy nejsou. Ja sam jich mam pod sebou pokud dobre pocitam 7 - je to maly vzorek, ale aspon neco...

Ani ja to tak neberiem, tiež som chcel poradiť podľa osobných skúseností, podľa zadania pôvodného dotazu si myslím, že vcelku rozumne....

http://www.alza.cz/konica-minolta-1690mf-d10... ...

Ale radši se neptejte na provozní náklady
V této cenové kategorii si ale nevyberete. Obecně platí rovnice čím nižší pořizovací cena, tím vyšší provozní náklady

Volil bych reseni cernobile multifunkce + barevne tiskarny. On se rozdil v cene vrati na par naplnich spotrebaku...

napriklad OKI MB480 - levny velkokapacitni spotrebak, vynikajici navrh mechaniky, perfektni ovladace a podpora. nevyhodou je ponekud vypatlane webove rozhrani a zmatecne menu tiskarny

Doplnil bych ji libovolnou barevnou tiskarnou taky od OKI, model bych volil ciste podle objemu nutneho barevneho tisku a potreby duplexu - treba OKI C510dn nebo klidne c130n

OKI volim proto, ze momentalne proste nic lepsiho v segmentu levnych tiskaren nikdo nedela. Brother ma mizernou mechanickou cast, HP ovladace, Samsung oboji a levnym Minoltam se vyhybam od doby PagePro 1250W (kdo zna, bude souhlasit). Canon je vetsinou nepouzitelny do firmy a Epson neni usporny.

Jeste bych mozna zvazil Kyoceru, ale prime zkusenosti s ni mam nekdy z doby pred deseti lety, kdy byly jejich Ecosys Mita opravdu vynikajici...

Kdyz vidim dotaz jako je tvuj, vzdycky si spomenu na podpis kterej sem videl v nekterem foru:

"Kvalitni, vykonne, levne. Vyber kterekoli dve..."

Tve pozadavky jsou skratka protichodne (levna tiskarna, k tomu levne naklady na tisk, a navic dobre/spolehlive). Nemuzes mit vsechno, takze musis ze svych naroku slevit, respektive stanovit si priority.

To jako ty tři sudičky u českého zdravotnictví.

Nákup HW je jednorázová investice, náklady na provoz investice trvalá, stejně, jako poruchovost. Jednoznačně je z dlouhodobého hlediska, (tiskárna se v domácím režimu může klidně dožít i více než deseti let), výhodnější dát přednost vyšší pořizovací ceně, minimální potřebě servisu a nízkým nákladům na tisk; ideální je, když tiskárna umožní buď dolévání inkoustu, nebo dosypávání toneru. (úspora až 80% proti ,,originálům").