Laserová tiskárna

Zdravím,chtěl bych se zeptat jaké důsledku může mít ,když se někdo dotkne přenosového pásu v laserové tiskárně? DíkyPs. Ne neudělal jsem to já.

Odpovědi na otázku

Přenosový pás? Taková věc v tiskárně není, pokud snad myslíš fotoválec, tak něj se nesahá. Pokud na něj sáhneš, zanecháš tam otisky prstů a to se většinou v kvalitě tisku. Pak nezbývá než jej vyměnit.

Ach ta automatika oprav... ...myslíš fotoválec, tak na něj se nesahá......to se většinou projeví v kvalitě tisku...

Pokud se nekvalita tisku objevila, před koupí nového válce lze vyzkoušet válec zlehka vyčistit. Je dobré použít při čištění ochranné tenké rukavice, neboť ušpinění se nevyhneš. Optický válec můžeš přetřít čisticím roztokem, jaké se běžně používají k čištění CD a optiky. Někdo používá pouze utěrku z mikrovlákna, namočenou isopropylalkoholu (ne denaturovaný líh).

Přenosový pás (belt) je v barevných laserovkách. Čistí se isopropylalkoholem.

Jak ze sebe udělat debila

To jsi nám předvedl, a nejen v této diskuzi. A dál?

A další, co ví houno ale má potřebu psát.

Další, co si umí naklikat +/-, kulový poradí a jen trollí

Mimochodem, čekám na tu tvoji skvělou radu tazateli, když jseš takovej buzerant. Zatím tu nic nevidím.

No, Joachym sem dokonce napsal, že zná jen přenosový vůz...

Jak dotkne? Rukou (mokrou, mastnou), nějakým předmětem? Obecně - pás je třeba chránit před znečištěním a hlavně před poškrábáním. Mastné otisky na černém pásu způsobují výpadky tisku, ale dají se vyčistit.

Tlápance vyčistit isopropylalkoholem.

Možná budu vypadat jako idiot,ale v návodu je to popsaný jako přenosový pás...

Proč idiot, je to správně a běžně používané (transfer belt).

Díky

Jinak děkuju za odpovědi :)

How to clean a Laser Printer Transfer Belt https://www.youtube.com/watch