» Poradna » Notebooky

Laptop baterka

Mám problém s laptopom, od dnes som si všimol, že mi baterka ukazuje "0% k dispozícii, zapojená, nabíja sa". Samozrejme sa nenabija, akonáhle odpojkm zo siete, ntb sa vypne a vypína sa aj sám od seba, keď je zapojený do siete. Vzniklo to zrazu, bez pádu, viditelneho poškodenia a podobne. Ktokoľvek akákoľvek rada, či nápad? Ďakujem.

Odpovědi na otázku

no co asi, skusit vymenit baterku, a ak nepomoze tak laptop do servisu

Áno, zabudol som, že sa mi vypol aj keď bola baterka vonku.

Notebooky většinou nejsou konstruovány, aby mohly fungovat bez baterky. Někdy je zdroj slabší, než krátkodobý špičkový odběr notebooku a ty špičky vykrývá baterie. A pokud je baterie už mrtvá, tak to se to přesně takto chová.

V tom pripade jednoznacne servis - ak je este v zaruke. Je tam X moznych pricin, na ktore sam neprides

Každá bateria NB má právo "zomrieť" ! Kup si novú , alebo si kúp nový lapťop!

Zkus tam dát novou baterii a uvidíš. Nemusíš kupovat originál... na ebay seženeš třeba z německa kvalitní alternativní baterii za 1/3 ceny originálky.

baterky do notesu bych radši koupil Avacom, normálně s českou zárukouhttps://www.avacom.cz/baterie-do-notebookuZ Ebay může velmi snadno koupit nějaký čínský šunt.