» Poradna » Notebooky

Laptop adaptér - atributy

Vyhrabal jsem starej HP adapter 65W/18.5V/3.5A (+- 10 let) a chtěl jsem ho používat k laptopu 6730b - k němu jsem doteď používal adapter 120W/18.5V ale ten je těžkej jak cihla.Měřák na zásuvce mi ukazuje spotřebu notebooku HP 6730b v klidu 17W, v peakách max 40W tzv okolo 30W klasicky a přesto laptop nechce ten 65W adapter přijmout a podtaktovává už i při spuštění CPU.Zkusil jsem ještě 65W/19.5V adapter od HP 840 G2 a s nim to běhá v pohodě.Všechny adaptéry jsou originál HP. Je možný, že dřívější adaptéry měly efektivitu jen něco přes 50%, nebo se snižuje efektivita adaptéru stářím? Někdo nějaké zkušenosti?

Odpovědi na otázku

No mozne su 2 veci:1. ten 40W peak moze byt v skutocnosti aj viac, (vsak intel procesor), dalej spotreba MB + LCD...2. 10 rocny adapter je uz zrely na vymenu kondenzatorov a ked je 65W, tak po 10 rokoch uz nebude mat taku rezervu.

1. - To by mohlo být, můj měřák obnovuje hodnoty po 1s, tak se to tam mohlo schovat2. - Jde mi o to, jestli ten zdroj je už na odpis, nebo bych ho bez starostí mohl ještě používat s nějakým nízkoodběrovým 13.3 ultrabookem. Jsem totiž ten typ, co nic nevyhazuje.

adapter urco starim/vadou parametry zmenit muze, konkretne muj stary HP 45w cca po 10ti letech zvladl book nabijet jen kdyz byl vypnuty, pres bazar sem koupil jiny a vse slape dal

aha, dobré vědět, díky

Zkus ten vadný adaptér připojit k HP 840 G2. Pak se uvidí.

Spustí to neobvyklé chování - větrák jede od zaplnutí na 100%. Jinak laptop normálně najede a nabíjí. To by ale mohlo mít souvislost i s nižším napětím u prvního adaptéru 18.5V vs 19.5V.