» Poradna » Počítačové sítě

LAN-to-LAN připojení routeru a modemu

Zdravím. Mám dotaz ohledně připojení modemu do routeru. Se starším routerem LB-Link WR3000 mi jde propojit modem s routerem jako LAN-to-LAN připojení, přičemž IP adresa modemu je 192.168.100.1 a routeru 192.168.100.2. S novým routerem Tenda AC6 mi však jde modem s routerem propojit pouze, když použiji zapojení LAN-to-WAN s IP adresou routeru 192.168.101.2. Při zapojení LAN-to-LAN nefunguje internet. V čem je problém? Díky za tipy

Odpovědi na otázku

Starší router máš zřejmě nastavený pouze jako Wi-Fi AP a funkci routeru zajišťuje to, čemu říkáš "modem". Nový router Tenda je zapnutý v režimu routování nejspíš i s DHCP a má jiný adresní rozsah. Proto Ti to nefunguje.

Takze kdyz bych na Tenda routeru nastavil,aby se choval jako AP,modem zapojil do LAN portu a vypnul na Tenda routeru DHCP,tak to bude fungovat?Ma to vliv na rychlost internetu nebo to řešit nemusím?

A co má mít vliv na rychlost? Samozřejmě, že každý zbytečný překlad (NAT a routa), který není nutný zpomaluje a také nemůžeš samozřejmě mít 2 DHCP servery v jedné podsíti. Tzn. pokud tvůj "modem" umí routovat a umí NAT, běží na něm DHCP, pak nastav Tentu do režimu Wi-Fi AP.

Super, funguje to :) Díky za rady. Co jsem pročítal různá fóra a návody, tak jsem se právě dočetl, že musí být nastavené IP adresy podle typu LAN-to-LAN nebo LAN-to-WAN, ale až teď díky vaším radám jsem se dozvěděl, že router musí být jako AP.