» Poradna » Počítačové sítě

Lan síť s wifi ve vedlejším bytě

Mám internet přes kabel do modemu ZyXEL VMG1312-B30B. Potřebuji jeden výstup kabelem přivést do sousedního bytu, kde mám další 2 zařízení + tam potřebuji také wifi. Wifi z kmenového modemu tam nedosáhne. Dá se tam použít modem Comtrend VR-3026e, který mi zbyl ? Nebo potřebuji switch ? A jak to bude s wifi ?

Odpovědi na otázku

No switch by tu WIFI v druhem byte nezajistil... Comtrend by zrejme pouzit sel, ale bude na nem nutne vypnout DHCP..

Delší internetový kabel, si pořiď (nevíme kde se nachází ten druhý byt)a k tomu ZyXEL,, připojíš ten kabel a natáhneš ho do druhého bytu,,a tam už bude připravený nějaký lepší router,,, nemyslím ten Comtrend od O2,,, ten je dobrý tak akorát na vyhození,,,Takže ve zkratce v ZyXEL bude mít 2 výstupy, jeden půjde do tvého PC a ten druhý si natáhneš do druhého bytu,,, na router, a cajk,,,

než to vyhodíš tak to vyzkoušej, ten comtrend ti bude pravděpodobně bohatě stačit

Idealne do druheho bytu lacny router v rezime AP.Potiahni k nemu kabel zo svojho bytu, vypni DHCP, nakonfiguruj IP masku branu a DNS. SSID WiFi zvol rovnake ako mas doma, typ sifrovania a heslo rovnake. Zvol iny kanal o 3 vacsi alebo mensi ako mas vo svojom byte.Neskumal som, co to mas za zariadenia, toto je principialne vec, ktoru chces docielit.Zisti si, ci dane zariadenie comtrend dokaze fungovat ako AP+Switch.