» Poradna » Počítačové sítě

Lan sa odpaja

CauteMoj problem spociva v tom ze mam jeden router so zabudovanym switchom a natiohol som od neho asi 50 metrom UTP kabelu di inej miestnosti a tam sa mi sietove pripojenie odpaja pripaja odpaja pripaja(vyzera to asi tak ze v pravo dolu mi asi kazdu sekundu vyskakuje pripojene odpojene, pripojene odpojen......) Skusal som tam dat kratsi kabel (original, nie ja som ho krimpoval) ten isiel bez problem bol iba 2 meter dlhy. Neviete kde moze byt chyba....???

Odpovědi na otázku

moze byt zle nakrimpovany, bud ma zle konakty v konektoroch (hlavne ak je kabel drot a konektory su na lanko) alebo nie je poradie jednotlivych kablikov podla normy, alebo je mozno preruseny kabel niekde uprostred a potom by som skusil poprehadzovat jednotlive krutene pary. Ked je preruseny niektory potrebny par, tak bude blikat pripojenie len na jednej strane a na druhej nebude vobec. Ked su nespravne zapojeney pary bude blikat na oboch stranach. A skusil by som v pc prepenut kartu na 10Mbit Half duplex, ak to potom pojde tak su nespravne zapojene pary.

Podobny problem mam aj ja, ked mi dost casto vyskakuje tato hlaska o "odpojeni" a "pripojeni", pritom mam kabel zapojeny spravne a dlzka kabla je cca 10m. Ale spojenie na net mi funguje aj pri tejto "chybe".